1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Platim doğurdu

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Swindler tarafından 15 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. Swindler

Swindler

İsim:
    Osman Tokoğlu
    Platim doğurdu 11 adet sizce hangi yemle beslemeliyim.Diğer balıklarım yavrularımı yer mi?Ayrı bir tanka alayım mı?

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: Platim doğurdu

sera Artemia yemle [​IMG]
    ya da
    sera Vipan baby [​IMG]

Diğer balıklar yavrularını yer akvaryumunuz bol bitkiliyse ayırmanıza gerek yok değilse yavruları ana tankın özellikleriyle aynı olan bir 15Lt felan akvaryuma ayırabilirsin.

3. Swindler

Swindler

İsim:
    Osman Tokoğlu

Haktan kardeşim yavru akvaryumuna filtre gerekir mi gerekirse ne önersin?

4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Yavrularında oksijene ihtiyacı var tabii hava motorun varsa onu kullana bilirsin ucunada pipo filtre takmanı tavsiye ederim.

5. Swindler

Swindler

İsim:
    Osman Tokoğlu

Pipo filtre yavruları çekmesin bi de?

6. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Çekmez pipo filtre hava motorunun ucuna takılır bir üretim filtresidir yavrulara zarar vermez.

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Osman abi öncelikle gözün aydın diyelim.Yavrularını sağlıkla besler büyütürsün İnşallah.Haktan kardeşim sağ olsun yardımcı olmuş.Yavrular için özelliklede ayrı bir yavru yemi almana gerek yok.Balıklarına verdiğin yemlerden ufalayıp yavrularına verebilirsin.Ayrı bir yavru akvaryumun varsa bu akvaryumu ana tankın suyuyla doldurup yavruları bu akvaryuma alır,içinede Haktan ında dediği gibi bir tane pipo filitre koyabilirsin.Ayrı bir akvaryumun yok ise yavruları bir müddet,yani biraz büyüyene kadar yavrulukta tutman lazım. Bir diğer seçenek ise rafya kullanımı.Hani hediyelik eşya paketlemesinde kullanılan malzeme. Akvaryumun yüzeyine bir parça rafya bırakırsanız yavrularınız bu rafyanın aralarına girerek kendilerini koruyabilirler. :ay:

Sayfayı Paylaş