1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

platim garip degişmeler

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde ekotim tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. ekotim

  ekotim

  Mesajlar:
  69
  İsim:
  ahmet öztürk
  Arkadaslar platimi yaklasık 1-2 ay önce almıstım.bu son günlerde biraz durgunluk sezdim.Yem atınca hareketleniyor.Ve gözlemleme fırsatı buldum.kuyruğu büyümüş ve daha güzel canlı renklere kavusmustu.Bugünde üsttündeki süzgeçin büyüdüğünü ve yanı sekilde canlı renklere kavustugunu gördüm.Sizce bir anamorlik mi var?Bana ögre balıgım gelişiyor.Doğal olarak büyüyor ama yinede size sormak istedim.
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  platim garip degişmeler

  Balığınız yeme istekli ise, aşırı soluma yaparak dibe çökmüyor ise, üzerinde parazit veya mantar yok ise ve gözleri çakmak çakmak bakıyor ise hasta değildir. Zaman zaman balıkları dinlenme halinde görebiliriz bu durumlarda hemen telaş etmek yerine gözlemlemek daha iyi olur. Balığın hasta olduğunu anlamak zor değilidir. Temel davranışlarını sergilemedikleri görülür. Yem kabul etmemek, dibe çökmek veya dengesizlik gibi. burda:gif
   
 3. ekotim

  ekotim

  Mesajlar:
  69
  İsim:
  ahmet öztürk
  platim garip degişmeler

  Sadece dibe çökme var ama öyle sürekli degil gerektiginde yüzüyor yem yemede hiçbir sorun veya vücudunda hiçbir anormallik yok. Sanırım dinleniyor dediğiniz gibi.
   
 4. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.629
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  platim garip degişmeler

  Bence korkulacak bişey yok. Sizin de dediğiniz gibi büyük ihtimalle balığınız boylanıyor. Bu süreçte eğer iyi beslendiyse canlı renklere kavuşmasında bir problem yok. Olmamalı da. Hasta balığın rengi kaçar , iştahsızlığı olur dibe çöker ve sonunda da ölür. Dediğim gibi bence korkulacak bişey yok. Ama bir müddet daha gözlemenizde fayda vardır.
   
 5. volkantr34

  volkantr34

  Mesajlar:
  3.342
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Volkan
  platim garip degişmeler

  Üst yüzgecinin uzaması gibi bir durum var ise simpson plati türünde bir platiniz varda diyebiliriz , tabii fotoğraf görebilirsek daha iyi yardımcı olabiliriz.
   
 6. kaan07

  kaan07

  Mesajlar:
  640
  İsim:
  Kaan ÖNCÜ

Sayfayı Paylaş