1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Platim hamile mi acaba?

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde bernagoktas tarafından 28 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. bernagoktas

bernagoktas

Merhabalar platimin hamile olup olmadığını ve eğer hamileyse doğumunun yaklaşık ne kadar zaman sonra olabileceğini konusunda bilgisi olanlar bana yardımcı olabilir mi lütfen?Umarım iyi haberler alırım:)Şimdiden teşekkürler...

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Platim hamile mi acaba?

Berna hanım, yüklediğiniz resimler görüntülenemiyor. Resim yükleme sitelerinden yüklerseniz daha iyi olur.....
    http://photobucket.com/
    http://imageshack.us/

Lütfen, profil bilgilerinizi tamamlarsanız seviniriz....

3. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Berna hanım,resimlere bakmadan,balon moliler için yazdıklarımın hepsi,platiler için de geçerlidir diyebilirim.

4. bernagoktas

bernagoktas

Platim hamile mi acaba?

Resimlerimi tekrar düzenledim. Platimin hamile olup olmadığını ve eğer hamileyse doğumunun yaklaşık ne kadar zaman sonra olabileceğini konusunda bilgisi olanlar bana yardımcı olabilir mi lütfen?Umarım iyi haberler alırım:)Şimdiden teşekkürler...

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Platim hamile mi acaba?

Öncelik ile, profil bilgileriniz için teşekkürler, Berna hanım...

Balıklarınızın resimlerinden hamile olup olmadığı anlaşılmamakta olup, hamilelik teşhisi genelde tüm canlı doğuran balıklarda aynıdır.

Canlı doğuran dişi, bir döllenme ile 26 -35 gün aralıklar ile 6 defa doğum yapabilir. Dişinin ne zaman yavrulayacağının belirlenmesi için genital bölgesi dikkatlice gözlenir. Gebelik-noktası olarak bilinen koyu bir leke dişinin anal yüzgeci üzerinde belirir ve hamilelik süresince daha da büyür ve rengi koyulaşır. Hamile balıklarınızın olduğu kanaatindeyseniz eğer, su ısısının iki derece artırılması, yavrulamada kolaylık sağlar.

Örnek olarak, hamile dişi Kılıç kuyruk.

6. bernagoktas

bernagoktas

Platim hamile mi acaba?

Teşekkür ederim Murat bey vermiş olduğunuz bilgiler için..

7. taygun

taygun Guest

Platim hamile mi acaba?

Berna Hanım,

Merhaba. Anladığım kadarıyla platylerinizden yavru almak istiyorsunuz değil mi? Akvaryumunuzdaki melek balıkları iyi avcıdırlar. Platylerinizin yavrularının tamamını yiyeceklerdir. Onlar akvaryumdayken yavruları görme şansınız yoktur. Bilginiz olsun.

8. bernagoktas

bernagoktas

Tamer bey, teşekkür ederim.. Zaten bu melekler yüzünden yavruluk kullanmak durumunda kalıyorum..

Mesaj düzenleme

9. serkan223

serkan223

Berna hanım, malesef o melekler olduğu için için, hamile olsada yavrularınızı afiyetle yenicek melekler tarafından.. Ama resimden anlaşıldığı kadarıyla şimdilik hamilelik belirtisi yok. :(

İmla düzenleme

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Platim hamile mi acaba?

+1 Yavru balıklarınız bu akvaryum ortamında ne yazık ki canlı yem olurlar.. Doğar doğmaz hemde em32.gif

11. mvpDUNCANmvp

mvpDUNCANmvp

Berna hanım platınız yem şişligide olabilir.. fakat hamıle ise henüz daha erkende olabılır...anus cevresi sıyahlasması zaten yavruların anus agzına yaklaşmasıdır.en dogru tespit böle yapılır..Serdar beyin dedigi gibi
    -tetrazon-melek- öpüşen gurami gibi buyuk agız yapılı balıklara yem olur yavrularınız

12. bernagoktas

bernagoktas

Teşekkür ederim cevaplarınız için...

Sayfayı Paylaş