1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pleksi Kutudan Akvaryum Yavruluk Yapmak

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde Tugrul Akin tarafından 5 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Tugrul Akin

  Tugrul Akin

  Mesajlar:
  165
  İsim:
  Ali Tuğrul Akin
  Pleksi kutudan akvaryuma yavruluk yapmak için selamlar. saygılar:gif Bu gün balıklarımı incelerken bir sarı prenses balığının ağzını doldurduğunu fark ettim :) Bu kadar çok şeyin bir anda üst üste gelmesi elimi ayağıma dolaştırdı :) O yüzden şimdiden hazırlık yapmaya başladım. Bir mağazada gezerken 25x25x25 ölçülerinde bir pleksi kutu gördüm. Yavruluk yapımında kullanabilirim diye alıverdim :D Güzel bir şeyler çıkar mı bilmiyorum, o yüzden önce siz üstadlarımıza bir danışayım dedim saat:gif

  Bir de 2 anne balık 3 gün ara ile yavruları bırakacaklar. Anneler strese sokmadan bu ölçülerde bir yavrulukta yavruları sağlıklı bir şekilde bırakırlar mı ? Anneyi ayrı bir tanka alma gibi bir şansım yok. Yavrulukta da strese girip yumurtaları bırakma şansları var ise, bu yavruları nasıl kurtarabilirim ?

  Şimdiden Teşekkürler.. :)

  [​IMG] [​IMG]
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: Pleksi Kutudan Akvaryum Yavruluk Yapmak

  Pleksi kutu güzelmiş ama nasıl kullanacağına bağlı olarak şekli değişir. Ben olsam en ince matkap ucu ile her yerinden delikler açarak akvaryum içine asma şeklinde kullanırdım elindeki pleksi kutuyu. Anneyi o ölçülere eklemek sağlıksız olabilir darlığından dolayı ama kuluçka süresinin son günlerinde yavruluğa akvaryum içinde almak denenebilir. Yavruları bıraksa bile larvalar gelişmiş olacağından yine süreci tamamlarlar.
   
 3. Tugrul Akin

  Tugrul Akin

  Mesajlar:
  165
  İsim:
  Ali Tuğrul Akin
  Cevap: Pleksi Kutudan Akvaryum Yavruluk Yapmak

  Temel abi çok teşekkür ederim, sürekli yavruları nasıl kurtarabileceğimi düşünüyordum ben de. Yumurtaları bırakacağı zamanı az çok hesapladım. Kuluçkanın son günlerinde yavruluğa almayı deneyeyim o zaman. İnşallah yavrular kurtulur. Bir de diğer anne ile aralarında 3 gün var. Biri erken doğuracak. Geç doğuracak olan anne ile doğan yavruları aynı yerde tutmamalıyım değil mi :smiley33:
   
 4. arturk1

  arturk1

  Mesajlar:
  8
  İsim:
  arif türkmenoğlu
  Cevap: Pleksi Kutudan Akvaryum Yavruluk Yapmak

  Eğer yumurtası yani kese kaybolmuşsa aynı yere koy, olmadıysa da kaybolunca aynı yavrulukta yaşarlar.
   

Sayfayı Paylaş