1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pod saldırısı

Başlığı 'Mantis-Pod Karidesler Genel Forumu' kategorisinde vedat tarafından 26 Mart 2017 başlatılmıştır.

 1. vedat

  vedat

  Mesajlar:
  275
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  vedat
  Akvaryum da aşırı pod oluşumu var ve bunlar bu gün stomatella yı güzelce yediler diğer stomatelları da yerlermi bir de conch larımdan biride öldü bunlar yemiş olabilir mi? Yapabileceğim bişe yok ama en azından böyle bir potensiyeli olup olmadıklarını öğrenemek istedim.
  _20170326_184857.JPG
   
  ANIL/ÇANAKKALE bunu beğendi.
 2. ANIL/ÇANAKKALE

  ANIL/ÇANAKKALE

  Mesajlar:
  198
  Yer:
  Çanakkale/Manisa
  İsim:
  ANIL/ÇANAKKALE
  sixline wrasse,mandarin tarzı balıklar iyi bir pod avcısı,podlarla biyolojik olarak savaşabiliriz. Sorunuza gelecek yanıtları ise bende merak ediyorum..
   
 3. Collector

  Collector

  Mesajlar:
  224
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Yağız
  Benimde başıma geldi genellikle yeni kurulan tanklarda oluyor yada tankın su değerleri bozulursa yosunlanma yapıyor buda uremeleri için elverişli ortam sağlıyor.Bendekilerde okadar fazla çoğalmışlardıki zoları yiyyorlardı.
   
 4. Tarık KÜÇÜK

  Tarık KÜÇÜK

  Mesajlar:
  1.889
  Yer:
  İzmir
  İsim:
  Tarık KÜÇÜK
  Bende tanktaki çoğalan podlar 3 kaya zoayı yiyince mandarin aldım hiç sorunsuz aylardır yaşıyor. Hem pod popülasyonunu da dengede tutuyor.
   
 5. vedat

  vedat

  Mesajlar:
  275
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  vedat
  Acıkcası tank yeni daha 3 aylık su değerlerim de iyi ama bu pod ların bu kadar kısa sürede bu kadar artmasını anlayamadım. Mandarin alamak istiyordum ama daha vakit var diye düşünmüştüm bu durumda bir tane alıp biraz gözlemleye karar verdim.
   
 6. Collector

  Collector

  Mesajlar:
  224
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Yağız
  tahmin etmiştim zaten söylediğim gibi tank ya yenidir yada sakal yosunu yapmıştır diye düşünmüştüm doğru çıktı.Aslında teoride tank oturdukça podlar çoğalır ama pratikte öyle olmuyor oturmuş tanklarda balık popülasyonu mercan popilasyonu değerler hep sabit kalıyor verilen yemlerim tamamını balıklar tüketiyor hiç dibe çökmüyor yemler buda pod sayısını dengede tutuyor ama yeni tankta böyle olmadığından genellikle pod popülasyonunda patlama oluyor.
   
 7. vedat

  vedat

  Mesajlar:
  275
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  vedat
  Aslında yem bilerek fazla atıyorum kayalarda ve dipdeki podlara besin olsun diye :) ama sanrım biraz fazla beslemişim şu an sadece iki kücük playaco var. Sponsorlara sordum haftaya mandarin geleckmiş.
   

Sayfayı Paylaş