1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Portakal Cikletde Garip Davranış

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Cikletci tarafından 5 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK
    Arkadaşlar akvaryumumu gözlemlerken bir şey dikkatimi çekti. Portakal Cikletim akvaryumun kenarındaki kumları alıyor başka bir yere koyuyor. Galiba bunu yarım saattir yapıyor. Bayağı kazmış. Üstadlar bu davranışın nedeni nedir?

2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Cevap: Portakal Cikletde Garip Davranış

Ömer kardeşim kendilerine sığınacak yani saklanabilecek yer yapıyo olabilir. Kendine yuvada yapıyo olabilir genelde bunu erkek cicletler yapıyo kur yaparak dişiyi oraya çekmeye çalışabilir biraz izle bakalım titreme belirtileri varmı..

3. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Murat hocam portakal cikletimin erkek olduğuna eminim üst yüzgecinde sivrilik var. Snow prensesime titriyordu.

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Ömer kardeşim titreme bir çok belirti olabilir ama genelde bendeki cicledler titreme gösterdiğinde öbürgün bakıyodum ağzına yumurta almış oluyodu:) Sanırım senin erkekde eş tutmuş dişiyi çekmeye çalışıyo takip et ikisi aynı yerde dönerse yumurta döküyo olabilir dişi. Tabi benim bu dediklerim sarı prenses yunus için söyliyorum portakal cicled snow prenses eş turarmı bilmiyorum ama tutar sanırım:) Tam olarak işi bilen ustalar yardımcı olcakdır sana dişiyi takip et genede tüpçük çıkarmış olabilir.

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Portakal çiklet'in en uğraştıran özelliği diğer çikletlere göre akvaryum içindeki kumu aşırı kazır.Titremelerde snow dişi ise ve portakal baskınsa akvaryum içinde muhtemelen çiftleşeceklerdir ve kırma yavrular dünyaya gelecektir.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Görünen oki yakında bol bol kırma yavrun olacak Ömer.:der:

7. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Olcay abi kırma olunca sağlıksız mı oluyor balıklar.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Sağlıksız olmazlar ama pekte göze hoş gelen bir balık olmazlar.Renkleri,vücut yapıları vs orjinaline bakarsan insana seyir zevki vermez.Ayrıca agresif olurlar.

9. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Elden çıkarmamızda zor olur o zaman.

10. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Elden çıkarmak zor olmaz illaha biri alır akvaryumcular alır, Ama alıcakları değerin daha altında ücret verirler.

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Şahsen ben olsam kırma balığı akvaryumumun 500 metre ötesinden bile geçirmem ama kör malın kör alıcısı olurmuş Ömer.

12. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Olcay abi portakal, beyaz prensese titriyor, beyaz prenseste portakala titriyor acaba yakın yumurtalar mı geliyor?

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Her titreme hareketi çiftleşme ye hazırlık demek değildir Ömer. Bakalım zamanla göreceğiz durumu.

Sayfayı Paylaş