1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Portal Yarışmaları Hakkında

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 3 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Portal YARIŞMALARI

Güncelleme:

Fotoğraf yarışmasına katılımlar devam ediyor. Katılımlar sevindirici ve rekabetli geçeceğe benziyor. Ödüllerin önemi olmasa da rekabete katılın. Ne kadar çok katılım o kadar çok zor seçim ve kalite demektir. burda:gif

Düzenleme: 13 Mayıs 2016
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Portal YARIŞMALARI

Yarışma anketine oy kullanımlar başlamıştır. Lütfen yarışmamıza oy kullanalım.

Hep Bana Rap Bena Yapmayalım. burda:gif

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Portal YARIŞMALARI

Portal'da güzel bir yarışma varmış birde güzel oylama varmış.. Eveeet arkadaşlar kimler oylamış kimler oylamamış.. Herkesi oylamaya bekliyoruz.. aha:

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Portal YARIŞMALARI

Güncellleme ve Hatırlatma

Yarışma anketine oy kullanımlar başlamıştır. Lütfen yarışmamıza oy kullanalım.

Hep Bana Rap Bena Yapmayalım. burda:gif

5. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    Portal YARIŞMALARI

Kalite ve rekabet için oy katılımını artıralım. 2 Gün oldu, nerdeyse katılım, oy kullanımından daha fazla. :F Bu arada Mesut hocamın Akşam iştiması adlı fotoğrafı çok hoşuma gitti. burda:gif

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Portal YARIŞMALARI

Yarışmaya oylar kullanılırken yönlendirme yapmayalım Sezgin, yoksa ben de onu beğendim. :F :F :F

Ankete oy kullanmaya herkes katılmalı bu daha adil bir seçim demektir.

7. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Portal YARIŞMALARI

Ben kullan'dım oyumu. saygılar:gif

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Portal YARIŞMALARI

Merhaba değerli arkadaşlar;

Bildiğiniz gibi portalımızda V.B yenileme çalışmaları hızla devam etmektedir. Bu nedenle portalımız ufak bir teknik sorun yaşıyarak, aksaklığa uğramıştır. Ve bazı mesajlar ve kullanılan oylar silinmiş durumdadır. Sizlerden ricamız devam edilen yarışmamızda oy kullanımını tekrar gözden geçirmeniz, kullanmış olduğunuz oy görünmüyor ise tekrar oy kullanmanızı rica edeceğiz .

Yarışma katılımları güncel tarihten itibaren, yedi gün uzatılmıştır.

Göstermiş olduğunuz anlayış ve hassasiyetten dolayı şimdiden teşekkür ederiz .

Form Yönetimi.

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Portal YARIŞMALARI

Güncel Bilgilendirme

Merhaba değerli arkadaşlar;

Bildiğiniz gibi portalımızda V.B yenileme çalışmaları hızla devam etmektedir. Bu nedenle portalımız ufak bir teknik sorun yaşıyarak, aksaklığa uğramıştır. Ve bazı mesajlar ve kullanılan oylar silinmiş durumdadır. Sizlerden ricamız devam edilen yarışmamızda oy kullanımını tekrar gözden geçirmeniz, kullanmış olduğunuz oy görünmüyor ise tekrar oy kullanmanızı rica edeceğiz .

Yarışma katılımları güncel tarihten itibaren, yedi gün uzatılmıştır.

Göstermiş olduğunuz anlayış ve hassasiyetten dolayı şimdiden teşekkür ederiz .

Form Yönetimi.

10. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Alıntı;

Daha evvel bizimle paylaşılmış yapımlarınız ile katılabilirsiniz. Forumumuzda daha önceden paylaşılmamış ama başka platformda paylaşılmış çalışmalar ile yarışmaya katılım yapılamayacaktır. Forumumuzda paylaşılmamış ancak tamamen yeni başka yerde de paylaşılmamış DIY çalışmalar ile katılabilirsiniz.

Sayın hobiciler artık internet ve bilgi çağındayız.Bilgileri bu hobiyi yapan herkesle paylaşmak durumundayız.Hangi site veye forumda paylaşırsak paylaşalım DIY projelerimizi,maksat genele yayılma olmalıdır.Sonuçta biz bu hobiyi eğlenmek, mutlu olmak haz almak, görsellik oluşturmak için yapıyoruz.Bence bu kuralın kaldırılması lazım.Sonuçta hepimiz aynı gemideyiz.

Teşekkürler.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Unutulmaması gerekenler ve düşüncemiz Ufuk abi ;

Akvaryumportalı ziyeretçilere açıktır. Paylaşılan tüm DIY yapımlar A sından girilip B sinden çıkalacak şekilde anlatılmış...anlatılmaktadır. Taklit edilmekte, yapılmakta ve diğer platformlarda gerek alıntı ve gerekse kopyalanmış olarak yayınlanmaktadır. Arama motoru vasıtasıyla tüm hobicilerede ulaşmaktadır. Bunlar hobi için yapılmamış olsa yapımlarını 2 gün sonra satış ilanına koyanlarınki gibi üstün körü gösterilir ve anlatımı kestirme olurdu.

Amacımız nedir;

Amacımız dışarıdan kimsenin elinde bir yapımla bu yarışmaya katılamamasını sağlamaktır. Akvaryum portalının buna ihtiyacı DIY konusunda da sıfırdır. Diğer platformlara ilan verip yarışmamız var demeyen yine yegane forumlardandır. Bizim amacımız bizimle paylaşmış ve kendi üyelerimizle yarışmaktır. Sadece ve sadece altını çizerek belirtiyorum amaç yarışma için gelenlerin geldikleri yerde kalmalarıdır. Bu sonuçla kural geçerlidir Ufuk abi. :ay:

reis bunu beğendi.
  12. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    DIY kalsiyum reaktörü, fosfat-silikat-karbon reaktörü, PS yapımı, sump, dolap, ışıklandırma vs. sizce dünyada DIY olarak bunları veya benzerlerini hiç yapmamış hobiciler olabilir mi? Yerli veya yabancı sitelerde?

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yapmışlardır abi elbette ama bunun bizim kendi üye yapımıza dönük sosyal faliyetler yapmak istememizle ilgisini kuramadım ?

14. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    İlgisi şu, şu veya bu şekilde bir etkileşim olmuştur büyük ihtimalle.Yani en basitinden bir ps yapımında bile daha önce yerli veya yabancı sitelerde yapılmış DIY yapımlardan etkilenme, feyz alma olmuştur diye düşünüyorum.

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ufuk abi seni anlıyorum en azından anlamaya çalışıyorum ve aslında sen kendince düşüncende haklısın. Demek istediğin hobi faydalansın herkes paylaşsın. Buna zaten ne bir itaraz var ve ne de platformun tüm DIY yapımlarında bir kısıtlama. Kendin yap çalışmalara merakı olan arama motoruna bu ifadeyi yazdığında zaten bizim çalışmaları bulacak karşısında. Fii tarihinde Co abi bir DIY çalışma yapmıştır veya Tomas amca Dıyı yalayıp yutmuştur. Amerikayı keşfe gerek yok zaten.

Şimdi ilk protein skimmerine dünyanın parasını vermiş biri olarak DIY Ps'yi ben icat ettim diyecek değilim. Fakat oturduk yaptık, emek verdik geliştirdik, durmadık insanları teşfik ettik değil mi ?

Uzakta arama yapılan DIY çalışmaların birebir aynısını yapıp kullanan forum içi arkadaşlarda var. Buyur Portal Toplu Dıy ps çalışmasının ikiz kardeşi. İstersen örnekleri çoğaltalım gidelim. Bildiğin gibi bir değil iki değil onlarca DIY ps yapıldı. Diğer filtre sistemleri yine aynı şekilde.

Biz bunla gurur duyduk, mühendis bir arkadaşın tamamen bizim yadigarı örnek almasından mutluluk duyduk. Sen tüm yerli ve yabancı siteleri takip edersin bu projenin benzeri var mı ? kimine göre atık kabı olmayan saçma bir proje, kimine göre yürek işi. Zaman içinde birileriden birileri faydalanıyorsa o birilerinden de birileri faydalanıyor demektir.

Dışardan yarışma için gelecek paylaşımları kabul etmememizin sebebi zihniyettir Ufuk abi. Bizim amacımız yaraışma üye getirsin, konu getirsin değildir, bunu anlamış olman gerekir. Bizim amacımız az ise az ama özgün yapıda tutmaktır. Arkaya bakınca zaten diğer zihniyetlerden ders alıyoruz ve böyle olunca yol doğru diyoruz. Dün belki bizden büyük olanlar yavaş yavaş artık gerimizde kalacak. Hobi için hobi için iyi güzel de Ufuk abi biz emeklerimizin karşılığına bakarız hobi anlamında. Beklenti nedir bu platformdan emek verdik hak ettiği yere kendi özgün yapısıyla gelsin hepsi o.

murer, cirol ve reis bunu beğendi.
  16. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Ufuk abi merhabalar,

Abi yarışmamızda o kuralı tamamen kendi samimi üyelerimiz arasında oluşturmak için koyduk. Bilindiği üzere net ortamında birçok kişi menfaat peşinde koşuyor ne yazıkki.Bizler bunun örneklerini yaşadık şahsen. Daha evvel platformumuzda ödül kazanmış,ve bazı aktivitelerimize katılıpta sonradan ortadan kaybolan kişileri gördük tanıdık. Tabi bunlar olmaması gereken şeyler fakat bir şekilde önünü almak lazım.Sırf yarışma yüzünden forumumuza üye olupta,alıntı çalışmalarla yarışmaya katılmak isteyenler olacaktır.Başka forumlarda üye gelsinde nerden nasıl gelirse gelsin gibi bir anlayış ve beklenti bizde yok.Bu yüzden bizlerde bu kuralı koyduk. Bu konuda tüm üyelerimizden anlayış ve hoşgörü beklemekteyiz.

Saygılar.

murer ve cirol bunu beğendi.
  17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

DIY yarışmamız bu akşam oylamaya açıldı arkadaşlar. Lütfen yarışmaya katılımlara oyumuzu kullanalım. Diğer yarışmalarımız gibi itirazsız, haklı olarak emeğinin karşılığında kazananın olacağı ve tabiki portala yakışır sonuçlanacak bir yarışmayı daha geride bırakacağımızı düşünüyoruz.

Hep bana Rap bena yapmayalım...Rekabete katılanlara destek olalım. :der:

Yarışma linki;

18. Akvaryum Portalı

Akvaryum Portalı

İsim:
    Akvaryum Portalı
    2.ci DY Yarışmamızı ' 6x24 Watt T5 Armatür' çalışmasıyla (murer) Murat Ercan Kazanmıştır. Kendisini tebrik ederiz ve kazandığı hediyeyi güle güle kullanmasını dileriz. :emt:

Yarışmada ' Su takviye sistemi ' adlı çalışmasıyla Özkan Yürekli 2. olmuştur. :) Yarışmaya katılan ve oy kullanan herkese teşekkür ederiz. toka:gif

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yarışmaya katılan tüm arkadaşları kutlarım. Kazanan Murat arkadaşımızı tebrik ederim. Kaliteli projeler yarıştı bence ama 2 çalışma çok ön plana çıkmıştı.

murer bunu beğendi.
  20. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Murat abi tebriklerem34:em34:

murer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş