1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Powder blue tang balığı tecrübelerimiz.

Başlığı 'Tang Balıkları' kategorisinde bulents tarafından 27 Eylül 2012 başlatılmıştır.

?

Powder blue tang tecrübeniz oldu mu?

1. Tankımda halen var 0-3 aydır besliyorum

12,5%
  2. Tankımda halen var 3 aydan uzun süredir besliyorum

5,6%
  3. Şu anda sahip değilim, geçmişte 0-3 ay süresince tecrübem oldu

8,3%
  4. Şu anda sahip değilim,geçmişte 6 aydan uzun süre besledim

11,1%
  5. Hiç tecrübem olmadı, eklemeyi düşündüğüm türler arasında

47,2%
  6. Hiç tecrübem olmadı, asla eklemeyi düşünmüyorum

11,1%
  7. Tankımda 24 saat kaldı ve yetti

5,6%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Mustafa bey buna üzüldüm... SIzin skimmer neydi? Geçmiş olsun...

LT18i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Burak benim skimmer Vertex double cone 180 . Fakat skimmer'den değil. Sorun şu: Benim haylaz yellow el kadar olunca akvaryumu sahiplendi kerata, yeni gelen balığa biraz fazla sert hoş geldin dedi.

3. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Aslında o balığı yellow'a yar etmezdim ama babamın doğum günüydü ve balığı akvaryuma atıp hemen çıkmam gerekti yani mecburdum eğer başında olsam buna asla izin vermezdim.

suret bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah Ozan güzel akvaryummuş, katılıyorum, yemişim mercanı.:D

5. falconx

falconx

Yer:
    İstanbul, bakırköy
    İsim:
    Nafiz TİMUROĞLU
    Sanırım 2010 yılı Haziran veya Temmuz ayı akvaryumuma girdi. Halen mutlu bir hayat sürüyor. Başlangıçta biraz uyumsuzluğu oldu. akvaryumda 10-12 balık öldürünce çıkarmaya karar verdim ama çok uğraşmama rağmen yakalayamadım ağ olta tuzak ve çok balıkçının aklına gelmeyen yöntemleri denedim ama çok akıllı yakalayamadım. Zıpkın ile öldürme düşünürken bir arkadaşın tavsiyesi ile ondan daha piskopat olduğunu gördüğüm çevresinde terör estiren yellow tang ilave ettim. Deli deliyi görünce sopasını saklar kendi kendine " aman deliye bulaşma uzak dur ne yapacağı belli olmaz" deyip uzaklaşırmış. iki yıldan uzun süredir. her iki balıkta mutlular kimseyede karışmıyorlar.

murat parin, Durul Baykara, Okurt ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Dinsizin hakkından imansız gelirmiş...

vicia ervillia ve İSYAN bunu beğendi.
  7. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Nafiz bey uzun suredir buralardasiniz ama katilim zayif, hele soyle bir toparlayin ve deneyimlerinizi bizle paylasin ustadim. izlemedeyiz.

8. falconx

falconx

Yer:
    İstanbul, bakırköy
    İsim:
    Nafiz TİMUROĞLU
    kardeş haklısın ama mesleğim gereği istanbul da haftada 2 gün bulunabiliyorum. Foruma ise ancak otellerde girip bilgi toplaması yapabiliyorum. Oteldede yorgun olmaz isem küçük birkaç cevap yazabiliyorum. Zaman içinde çok iyi olduğumu düşündüğüm tatlısu özellikle bitki akvaryumları konusunda bilgi paylaşımım artacağını düşünüyorum.

9. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    O halde, haftada sadece 2 gün akvaryumla ilgilenebiliyorsunuz diyebilirmiyiz buna?

10. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    1 haftasını doldurdu çok iştahlı zencefil ve sarımsağı küçük parçalar halinde direkt yutuyor, 1 tane beyaz beneği var.umut vadediyor :)

barbs, BulentS ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. Erhan Beysulun

Erhan Beysulun

Yer:
    Hollanda Eindhoven
    İsim:
    Erhan Beysuln
    Akvaryumu kuralı henüz 1 ay oldu herhalde. Powder blue tang ve diğerlerini akvaryuma ekleyelim 7 gün oldu. İlk günler aşırı derecede benek problemi vardı. Her geçen gün azaldı. Şu an sadece cildinde bozukluk var. Diğer balıklarda aynı geçen izleri görebiliyorum.

Ama şimdilik gayet uyumlu görünüyor. Dün yeni bir tang ilave ettim 5 cm kadar. Bizimkisi resmen yeni tang e en çok ilgi gösteren oldu. Oldukça nazik şekilde sürekli peşinde, yanında altında üstünde geziyor. Oyun oynar gibi bir hali var. Aldığım kişinin dediğine göre 3 seneden beri akvaryumundaymış.

BulentS bunu beğendi.
  12. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İSTANBUL Başakşehir/Gaziosmanpaşa
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Bu gün itibarıyla kaşıntımı durdurmak için bir powder aldım tanka ekledim hadi hayırlısı bakalım. ******* Gökhan beyin ve Özkanın alma daha erken ısrarlarına rağmen .Tankta tek balık o şu anda diğerleri tatilde gezmeğe gittiler. 1 hafta sonra dönerler artık

Alparslan bunu beğendi.
  13. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Hayırlı olsun.Sağlıkla beslersiniz inşallah...

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Hayırlı olsun tekse sorun olmaz herhalde .

Seyyar cihazdan online.

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Selim abi hayırlı olsun o geliyor diye diğerlerini misafirliğe göndermen iyi olmuş...:)

16. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Valla portalda ne kadar çılgın var bilmiyorum ama en çılgını benim herhalde. Dükkandaki 160 lt lik nanoyu bozdum yerine 420 lt net su hacimli bir küp yaptım su 1 aydır dönüyor diotam yeni bitti biter bitmez powderi attım içine gözlemdeyim halen bu sabah itibarıyla gayet mutlu mesut görünüyordu.
    O yüzdende daha önceki canlılarım gezmektelerdi

17. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Senin hocan sağlam yanında Özkan var .:D

18. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Valla Teoman abi hoca fos ya hiç sorma o önce kendi tankıyla başa çıksın sonra benim tankla ilgilenir. işi gücü bırakmış şimdi okul yapıyo hehehehe . Özkanın işi bu aralar başından aşmış durumda çalışıyo benim gibi geç saatlere kadar...

Powderi eklediğimden beri herşey gayet iyi gidiyor, yem yeme sıkıntısı kalmadı üzerinde sayılabilecek kadar az benek var 3-5 adet gibi kayaları didikliyor diotam yosunlarını yiyor kendine bölge ediniyor. şu an iki bölgesi var gözlem devam etmekte....

19. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Evet arkadaşlar powder blue yu ekliyeli 15 gün oldu. Bu arada benim diğer balıklardan blue tang ve porpul tangıda ekledim. 2 -3 günlük beyaz benek aşamasından sonra şu an itibarıyla herşey normal gözüküyor ölen kalan yok halen.....temo4

20. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Ne güzel yem alıyor mu ?

Sayfayı Paylaş