1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

power led fan gürültüsü gidermek icin adaptor amper

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde halit7502 tarafından 26 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    selamlar akvaryum icin power led armatur yaptim 3wx15 700 mah ancak isinma sorunu icin 4x4 12v 0.11amperlik 5 adet fan bagladim(0.5amper ediyor) adaptorum 12v 1 amper cok fazla rahatsiz edici gurultu ve devirde calisiyor bunu azaltmanin yolu nedir acaba adaptoru daha dusuk voltlu mu almaliyim yoksa daha dusuk amperli mi olmali
    2. sorum fanlari seri devre seklinde baglamam sorun olur mu?
    3. 3wx15 700mah olan power led surucusu yerine 3x12 700 mah lik bir adaptor kullanirsam dusuk isik harici bir problem olur mu?

2. nefret59

nefret59

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    cem sakallı
    Seri devrede amper ayni kalir volt yukselir, parelel devrede ise tam tersi volt degismez amper yukselir.Yani 5 fani seri calistirmak icin 60v 0.11 a bir adaptore ihtiyac vardir. Ayni kural led icinde geçerli he çalismazmi derseniz çalışır ama led lerin ömrü uzun olmaz.

halit7502 bunu beğendi.
  3. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    peki hizini dusurup sessizlestirmek icin tam olarak ne yapmaliyim

4. nefret59

nefret59

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    cem sakallı
    Fanlara 9v bi adaptor kullanabilirsiniz

halit7502 bunu beğendi.
  5. HAKAN ÖZÇELİK

HAKAN ÖZÇELİK

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    hakan
    cooler master marka fan kullanırsanız ses sorununu en aza indirebilirsiniz piyasa malı fanlar hem verimsiz hem de çok sesli
    her bir fan da kaç desibel ses çıkarttığı bile ambalajlarında yazıyor ve uzun süreli bir kullanım avantajı var
    benim kullandığım 2000 rpm devir gücü olan ve 18 db sesi olan bir fan 2 sene oldu gayet memnunun 2 adet fanın yapacağı işi yapıyor

halit7502 bunu beğendi.
  6. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    500mah ayarlanabilir bir adaptör aldım ses yüzde 80 kesildi ancak kalitesiz ve yapısı gürültülü iki adet fan aynı ilerde onları degistirecem ve sorun çözülecek tesekkurler

Sayfayı Paylaş