1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pr. Dr. Nurullah YÜCEER, İsmail Akkol ve Cem Alkan'a Vefa, hayat ve teşekkür borcu..

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Erman Pehlivan tarafından 1 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Kayınbabam geçen sene bu zamanlar, sıcaklarda fenalaşması sonucu hasteneye kaldırılmıştı. Tetkikler MR lar çekildi, tomografiler alındı, sonuç üzücü... Beyin Tümörü.. Yani kanser..

İlk zamanlarda bir sürü doktor, farklı farklı şeyler önerdi. Kimi ameliyata daha çok erken dedi, kimisi dişi de olabilir erkek te olabilir ışın tedavisi dedi.. Velhasıl, kayınbabam ameliyat değil de, ışın tedavisini seçti. Lanet hastalık, Ramazan bayramı öncesine kadar sinsice büyümeye başladı kafa tası içinde. Bayrama 9 gün kala, çok ağırlaştı.

Ekmeği ağzına götürebilecek dermanı bulamıyordu kollarında. Ege üniversitesindeki Prof. Dr. İzzet ÖVÜL beyi internette çok araştırdım. Adamın özel hayatından hariç pek net bir bilgiye ulaşamadık. 200 TL verip muayenanesine gittik. Babamı sürüye sürüye götürdük desem yeridir. Verdik ücretini, adam 2 ay önceki sonuçlara bakarak; yeni MR ve tomografi istemeksizin bize; hastanızı ameliyat ettirseniz de, ettirmeseniz de kaybedeceksiniz dedi.. Babamın, annemin, nişanlımın ve kardeşinin, hallerini görmeliydiniz. Yıkıldık resmen..

Daha sonra eve geldik ve İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Yeşilyurt Devlet Hastanesi) nin telefonunu internetten bulup, beyin cerrahi bölümü doktorları ile görüştük.

Hemen ertesi günü babam hastaneye yattı. Bayrama 7 gün kala yattığı hastanede, MR tomografiler ve tetkikler yapıldı. Pr. Dr. Nurullah YÜCEER, Op. Dr. İsmail AKKOL, ve Ass. Dr. Cem ALKAN, beylerin bize söyledikleri aynen şöyleydi;

-"Hastanızın durumu ağır, ancak biz; alın hastanızı evine götürün son günleri denecek cinste çok ağır hastalar daha gördük, sizin hastanızın durumu bu kadar ağır değil ve kabul ederseniz ameliyata alacağız. Ancak felç riski mevcut. Tümör, beynin sol tarafını hareket ettiren mekanizmaya yapışık durumda. Hastanın felç olma ihtimali %40..." dediler.

Ameliyat olmak istemeyen kayınbabam'ın kayınvalideme aynen şöyle söylediğini hatırlıyorum; sen beni öldürmeye çalışıyorsun, hakkımı sana helal etmeyeceğim...

O dönemde babam zorla konuşuyordu.. Velhasıl ameliyata ikna ettik. bayramdan 2 gün önce, yukarıda ismi yazılı bulunan doktorlar tarafından sabah 8 ameliyata alındı. 6 Saat süren ameliyat sonunda, sevindirici haber geldi. Ameliyat sora erdi, hastanın durumu iyi. 2 saat te yoğun bakımdan çıkmasını bekledik. hasta iyi ama, nasıl iyi? felç mi değil mi? nedir durumu bilmiyoruz..

O dakikaları yaşayan bilir.. Yoğun bakım servis asansörüne binmeden önce hastanızı size gösteriyorlar 1 dakikalığına.. O arada doktor babama;

Sağ elini kaldır, (Babam sağ elini kaldırıyor)
    Sol Elini kaldır, (babam yine kaldırıyor)
    Ayak parmaklarını oynat (oynatıyor)
    Nerelisin? ("-Akhisar")
    Kaç Çocuğun var ("-Allah bağışlasın iki tane") diye cevap verdikten sonra doktora;

Bilincim yerinde doktor bey iyiyim ben diye tekrarlıyor...

Tabi ki dünyalar bizim... Sevinçten ağlıyoruz... O an, doktorların elini ayağını öpesi geliyor insanın...

Babamın şu anda sağlık durumu çok iyi maşallah. :nazar: ve anlattığımızda; böyle böyle ameliyat olmak istemedin, red ettin diye; hiç mi hiç hatırlamıyor.. Ege üniversitesine seni sürüyerek götürdük ayakların tutmuyordu diyoruz, hatırlayamıyor ameliyat öncesi 10 günlük bir süreyi... Ya kayınvalidem babamın sözlerine vicdan yapıp ameliyat ettirilmesine razı gelmeseydi? Nasip.. herşey olacağına varıyor kısacası.

Alakası olmayan bir platform olsa dahi yazmamdaki amaç; benim gibi doktor isimlerini internetten araştıracak olan arkadaşlara açıklayıcı bir metin olsun istedim. Allah ameliyat eden doktorlardan, ameliyat esnasında orada bulunan kim varsa hepsinden razı olsun. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır..

Özellikle ve özellikle;

Pr. Dr. Nurullah YÜCEER

Op. Dr. İsmail AKKOL

Ass. Dr. Cem ALKAN (bize sonucu söyleyen Doktor)

Nişanlım, ailesi ve kendi adıma teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Saygılarımla..

Not: İzmir Yeşilyurt Devlet hastane web linki: http://www.iaeh.gov.tr/

SantiMunez, Deniz YILDIZ, YIKIKTEMO ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Erman kardeşim rabbim kayınbabana uzun ömürler versin.Aynı sıkıntıları ocak ayında bende yaşadım annem'in hiç bir şeyi yokken bir sabah aya kaltı ve dengede duramayıp düştü bizde dedik tansiyonu düşmüştür ama yüremede zorluk çekince hastaneye götürdük emar'dan sonra annemim beyninin sol tarafında tümör çıktı.Ben o an ne yapacağımı şaşırmış durumda anneme moral vermeye çalıştım.Doktora sorduğunda tek çare ameliyat dedi ve koşturmaya başladık kan vs ve doktor ameliyat zor dedi ve ankaradan ameliyat için makina gelmesi gerektiğini söyledi bene para sorun değil yeterki ameliyat başarılı geçsin dedim.Moralim bozuk şekilde ameliyat sabahı annemi ameliyata alırlarken bana bir kağıt uzattılar bende bu ne dedim doktor zor bir ameliyat ve hasta masada kalabilir dedi yani %50 şansı vardı o an gözlerim doldu ve kendimi sıkmaya başladım ve elim titreyeret imza attım ve doktora şu sözleri söyledim kendi annenizi ameliyat ediyormuş gibi davranın tek isteğim bu deyip beklemeye başladım. Yaklaşık 5 saat içerden gelen haberi bekliyordum ve sonuçta çok şükür ameliyat sağ salim bitti ve diğer stresli bekleme vakti geldi yoğun bakım ortalama 5 gün bekledim sadece günde 10 dakika bilgi ve saatlerce beklemek 3.günü yoğun bakım doktoruna rica ettim ve 5 dakika görmek için içeri girdim o görüntüleri bile düşnünce ürperiyorum.Sonuç çok şükür sağlığı yerinde ve yanımızda rabbim bize bağışladı .Ama ömrümden 10 sene gitti diyebilirim.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Çok şükür annen adına da sevindim ismail abi. Yaşayan biliyor gerçekten çok üzücü bir durum. Çok şükür bugünlere.

cirol bunu beğendi.
  4. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Erman,çok güzel haberler,çok sevindim beyin ameliyatı geçirmiş biri olarak.
    Yani senin hislerini tam olarak anlayamasam da,kayınpederini çok net anlayabiliyorum.
    Hekimlerimizi başarılarından,seni de bu açıklamalarından ötürü kutlar,kayınpederine sağlıklı uzun bir ömür dilerim.

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Teşekkür ederim Serdar abi. Sana da çok büyük geçmiş olsun. İnsanlar hobi uğraşının yanında ne dertlerle uğraşıyorlar, haberimiz yokmuş birbirimizden...

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Erman abi çok çok geçmiş olsun. Babanın sağlık durumunun iyi olmasına çok sevindim. Allah doktorlarımızı başımızdan eksik etmesin.

Saygılarımla...

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Saolasın Hüseyin. Aslında bu yazıyı hem vefa borcu, hemde internette araştıranlar, google sayesinde belki burayı bulur da, doktorlar hakkında ameliyatı birinci elden görmüş birinin düşüncelerini merak eden olabilir diye hazırladım. Tekrar teşekkürler kardeşim. Allah herkese sağlık, sıhhat versin.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Allah cc. şifalar nasip etsin kardeşim.

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Amin abicim. Hiçbir şey sağlık gibi olmuyor. Üstadların dediği gibi ; Sana tüm dünyayı versek bize iki gözünü verir misin ?

Sayfayı Paylaş