1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Predator Yengeç Ciddi Sorun

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Trigger tarafından 6 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. Trigger

Trigger

İsim:
    sr
    Daha evvel bana 2 balığa malolan ve zamanında kendi çıkardığım kayalarda flu bir şekilde fakkettiğim ve önemsemeden tanka attığım yengeçle ciddi bir problemim var.Yeni aldığım küçük boy blue tang a dokunmaması için onu aramaya karar verdim.Akvaryumun dibine kayaların yanına balık parçasını sarkıtıp gece dahil 15 saat beklettim ve dokunan olmadı yengecide saatlerce izlememe rağmen görmedim.Sizce hala akvaryumda olma ihtimali varmıdır.Yoksa 120 kilo civarı canlı kaya üzerinden beslendiği için balık ilgisini çekmemişmidir.Aslında daha evvel denizde zıpkın yaparken gördüğüm şekilde içi boş kabuk buldum akvaryumda ve oklavayla ezdirdim.Kof bir şekilde dağıldı.Sizde ölüsünün arta kabuğumudur.Yoksa kabuk atma olasılığı varmıdır.Şahsen denizde tanık olduğum olay şuydu:Bir merada rastladığım olaydan 1 gün önce o merada hiç bir şey yokken 1 gün sonra 200-300 kabuk boş yengeç kabuğu görmüştüm.Böyle bir durum oluşması ihtimali varmıdır ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Predator Yengeç Ciddi Sorun

Zor soru cevap adına. Yengeç ortama uyum sağlamamış ve ölmüş olabilir veya diyetinde o balığın eti olmayabilir. Ancak blue tang papuç bırakmaz zaten ona.

Sayfayı Paylaş