1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

prenses ve zebra

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde kingsnake tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    100 cm akvaryumumda sp yunus ve bp var bi arkadaşım sana 4 tane zebra vereyim dedi balıkların uyum durumu nedir

2. taygun

taygun Guest

prenses ve zebra

Zebra Amerikan çikliti, diğerleri Malawi çiklitidir. İkisinin de bölgesi farklıdır.

3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    prenses ve zebra

Dip not: Her ne kadar bu gün akvaryumcuda 6-7 cm'lik sarı prenses, yunus, ahli, paslı ve zebranın bir arada sakin sakin yaşadığını görsemde hiç mantıklı gelmiyor bana.

4. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    biraz daha yorum lütfen zamanım azalıyor sabah almam lazım

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    prenses ve zebra

Sinan bey selam,

Akvaryumunuzdaki türler yaygın ve tutulan türler. SP. sarı prensesi anladım ama BP.yi çıkaramadım.

Mevcut balıklarınız üreme konusunda sakin ortam tercih eder. Size verilecek zebraların tam türü nedir ? Üreme konusunda duraksız ve üreme döneminde ortamda huzur bırakmayacak bir tür olduğunu hatırlatmak isterim.

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    prenses ve zebra

Bence olmaz zebra malawilerle, zebra zaten amerika cichlid'dir ve aşırı agresiftir. Ben önermem malawinin içinde amerikan cichlid'ini. ;) Temel hocam, BP sanırsam Beyaz prenses. :) saygılar:gif

7. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    prenses ve zebra

Yorumlarınızla beni aydınlattığınız ve prenseslerimi koruduğunuz için teşekkür ederim vazgeçtim zebralardan aha:

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    prenses ve zebra

Bu çok doğru bir karar Sinan Bey. Bu türün bu anlamda sıkıntıları var ve akvaryum huzuru anlamında önemli sıkıntılar. Üreyecek bir balık elbette ama bu konuda çok aşırı davranması ve her parti yavrunun ayrı ortam istemesi ve buna bir de yavruları kesinlikle değerlendiremeyeceğiniz eklenince balıkları almadığınız için doğru karar verdiğiniz ortaya çıkıyor. burda:gif

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    prenses ve zebra

Ben biraz muhalefet yapayım. :)

Zebralarla Malawiler birlikte beslenmez diye birşey yok beslenebilir elbet. Her balık üreme döneminde agresif olur ama bu durum zebralarda pskopatlık boyutuna ulaştığından akvaryumda huzur bırakmaz. Üreme dönemi dışında normalde diğer balıklara zarar vermez.Sadece sahiplendiği bölgeyi korur ve eşiyle birlikte o bölgeye yaklaşan balıkları kovalar.Ama ısırıp yaralamaz.Sadece gövde gösterisi yapıp kovalar yani.

Ve zebraların aşırı üremesi,yavrularının elden çıkartılamaması gibi sebeplerden dolayı genelde hobiciler tarafından pek tutulmaz. Ama ben severim zebraları. :) Tek akvaryumda sadece bir eş zebra beslerseniz yavruları ayırma,ayrı akvaryum kurma gibi bir derdiniz olmaz.Zira bu balıklar yavrularını yemedikleri gibi anne zebra yavrularını peşine takıp gezdirmesi beni mest eder.

10. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    prenses ve zebra

Doğruda şimdi prenseslerimi riske atmaya gerek yok sık yavru vermesi yüzünden bayağı heveslenmiştim ama başka bahara artık

Peki bu zebra yavrularını prenseslere canlı yem olarak versek olmazmı

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    prenses ve zebra

Sinan bey böyle birşey yapmaya gönlünüz elveriyormu?

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    prenses ve zebra

Eyvah. :D

13. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    prenses ve zebra

Tamam kızmayın zaten bende sizlerden hayır cevabı bekliyordum dermişim. pala.gif

14. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    prenses ve zebra

hehe.gif :uyari: sopa: montz: çak:gif

Başka söze gerek yok sanırım.

15. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    prenses ve zebra

Merhaba;

Biz sizi aslan ile aynı odaya koysak ve aslanlar bir dişi bir erkek olsa size gene bişey yapmasada çifleşme döneminde sizi tek lokmada yiyeceğinden hiç şüpem yok...Siz zebra yavrularını sp lere verim derken sp ler zebralara yem olucak. :D

16. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    prenses ve zebra

Evet en sonunda sadece deneme amaçlı bir kç saatliğine zebralarla prensesleri birleştirdim özellikle beyaz prenses'in darbeleriyle zebralar nereye kaçacağını şaşırdı bende başka bir arkadaşa hediye ettim em34:

17. enescan58

enescan58

İsim:
    enescan sağlam
    Cevap: prenses ve zebra

bir şey olmaz ol bende alıcam

18. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Cevap: prenses ve zebra

İlk birleştirmenizde zaten ne tür olursa olsun balığa taciz olur ve saldırı olur.3-4 saat yada 1-2 saat sonra bu durum geçebilir.Ama bu zaman diliminde eklenen balık zarar görebilir.Zebralar aşırı agresif balıklar ben besledim ve balıklarımı teker teker kaybetmeye başladım.Çünkü balığım hamileydi ve çok agresif olmuştu.Sonradan o balığımı verdim.Zebralar ile sarı prensesleri bir arada tutmanızı ben önermem çünkü denedim ve dediğim gibi balıklarımı kaybettim fakat her balığın kişiliğide aynı olacak diye bir şey yok normal de çok agresif olan bir balık türü diye bilinen bir balık çok sakin çıkabiliyor.Biraz da balığın kişiliğine bağlı aslında. :) Ama ben zebralardan soğudum balıklarımın hepsini öldürünce.:cekingen:

Sayfayı Paylaş