1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

prenseslerim ölüyor

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ksksatan tarafından 9 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. ksksatan

ksksatan

İsim:
    serkan
    300 lt akvaryumum var iç filtre hava motoru ve dış filtre var 3 gün önce başladı hastalık ve ölümler komple suyunu degiştirdim temizledim herşeyi gene durmadı hala daha ölümler devam ediyor prenses besliyorum ısıyı 29 dereceye yükselttim şuan sabit 29 da

prenseslerimde ilki kendi etrafında dönüyordu düzelmeye çalışıyordu ama başaramıyordu sonra bir digeri hastalandı aynı gün oda kendi kuyrugunu kovalıyor gibiydi dönüyordu ertesi günde öldüler sonra sırayla her gün bir başkası ölmeye başladı ama belirtileri 2 balıktaki gibi kendi kuyrugunu kovalıyor gibi dönüyorlar aynı gün içindede ölüyorlar 6 tn öldü sormadıgım kimse kalmadı ilaç istedim tavsiye için ne yapmam gerektigini kimse bişey söyleyemedi suyu degiştirdim komple akvaryumu temizledim gene aynı degişen bişey olmadı dün gece bir tn daha kaybettim bugün başka bir tn daha aynı belirtileri gösteriyor bu ne hastalıgıdır çözümü nedir lütfen yardımcı olun

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Cevap: prenseslerim ölüyor

Hastalık belirtisi olan tankın suyunu komple değiştirmişsiniz. Tankınızın zaten bozuk olan su kalitesini suyu komple değiştirerek düzeltemezsiniz. Hasta olan balığınızı karantinaya almak bazen daha doğru bir tercih olabilir. Tankınızı ne zaman kurduğunuz, dip çekimleri, su değişimleri esnasında kullandığınız suyun kalitesi, dış filtre malzemeleriniz ve değişim tarihleri vs. her detay önemli aslında. Daha açıklayıcı olmanızda yarar var. Su kalitesinin bozukluğundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum bu kendi etrafında dönmelerinin sebebini.

Suyun kalitesini bozacak (salınım yapacak her detayı düşünmeniz gerekli) kum dekordaki malzemeler dahil olmak üzere herşey.

3. ksksatan

ksksatan

İsim:
    serkan

balıgımı karantinaya almıştım ikisini birden onlar öldü sonra başka balıkta aynı belirtileri gösterince akvaryumun içindeki herşeyi temizledim iyice akvaryumda canister jet 3388 dış filtre var içinde iç filtrede var 300 wattlıkısıtıcı var hava motoru var çakıl var altta bide büyük kayalar var ısıyı 27 den 29 çıkardım ölümlerden sonra akvaryumu temizleyince su temizdi her hafta ekleme yapıyorum takip ediyorum pislik yüzünden sorun olmaması için çeşme suyu kullanıyorum akvaryuma almadan önce balıkları suyu dinlendirip ısısını ayarlanmasını bekliyorum diger ekipmanlarıda çalıştırıyorum 5-6 saat sonrada balıkları akvaryuma deneyerek koyuyorum birine bişey oldumu gerisini koymamak için kaya tuzu koyuyorum forumda anlatılan düzeyde bide mavi mürekkep gibi olan ilaçtan ekliyorum şimdiye kadar bişey olmamıştı akvaryumdaki balıklarımdan yavru almıştım önceden sonra akvaryumun camı kırıldı gece sabah kalktıgımızda ölmüşlerdi balıklar bir tek yavrular kalmıştı yaklaşık 5-6 aydır aynı balıkları besliyorum ölüm hiç olmamıştı yavrular büyüyene kadar şimdi birden böyle ölümler başladı

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

camı kırıldı akşam slikonladınız ertesi gün balık mı koydunuz ben anlamadım? Çakıl dediğiniz kum renkli mi normal mi?

5. ksksatan

ksksatan

İsim:
    serkan

akvaryum aylar önce kırıldı yenisini yaptırdık yaklaşık 5-6 aydır balıklar içinde ozaman yeni dogmuş balıklarım vardı bi tek onlar kalmıştı onları akvaryuma attım renkli çakıl taşı var içinde kum yok 5-6 aydır hiç bir sorun yoktu birden geçen gün başladı

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

renkli çakıl taşlarınız sorunun kaynağı olabilir. zaman içerisinde suya salınım yapmışlar yüksek ihtiamlle. Geriye sağlam balığınız kaldı ise, yüzmelerinde anormallik yok ise acilen o balığı o tanktan çıkartın. Renkli çakıl taşlarınızı da çıkartın, yerine suya salınım yapmayan güzel bir kum bulun. Yıkayıo dezenfekte ettikten sonra tankınıza serin ve dinlenmiş su ile tankınızı yeniden kurun. Yapabiliyorsanız damacana su kullanabilirsiniz.

Sağlıklı balıklar.

grafikdelisi ve cirol bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş