1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Procambarus Clarkii "Orange" Atılmış Kabuk

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde taygun tarafından 5 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. taygun

taygun Guest

Herkese Merhaba,

Bu sıralar kerevitlerle yoğunlaştığım sanırım belli oluyor. Sizlere geçen ay içinde kerevitimin attığı kabuğu göstermek isterim. Akvaryumda ilk defa bu kabuğu gördümde doğal olarak kerevitin öldüğünü düşündüm. Çünkü sizin de videodan göreceğiniz üzere ortada sadece kabuk değil bir de beyaz et görünümlü birşeyler var. Bu nedenle ben kerevitin öldüğü ve seri bir şekilde çürüdüğünü düşündüm. Tabi durumun öyle olmadığını çok kısa zamanda anladım.

Yanlış hatırlamıyorsam bu üçüncü kabuğu.

Procambarus Clarkii - Red

Saygılar

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Procambarus Clarkii "Red" Atılmış Kabuk

Ellerine sağlık video için harika. :helalolsun: Açıkcası bende de tuzlu su karidesi olduğundan onların kabuk değiştiğini biliyordum ama kerevitlerin kabuk değiştiğini bilmiyordum. Öldüğünü sanmak doğal hep öyle sandık ilk gördüğümüzde. Canlılar büyüyor sürekli ve kabukları büyümediğinden değişiyorlar.

Benim merak ettiğim karidesler farklı bir suya adapte edildiklerinde ilk olarak kabuk değişirler, acaba kerevitlerde de su değişimi hassasiyeti var mı ?

3. taygun

taygun Guest

Procambarus Clarkii "Red" Atılmış Kabuk

Doğrusunu istersen ben böyle birşey görmedim. Yani kereviti akvaryuma getirdiğim günlerde kabuk değişimi olmadı. İlk değişim belki bir ay sonra oldu. Karideslere göre büyüme hızı daha mı yavaş acaba? Gerçi yumurtadan çıktıklarındaki büyüme hızı oldukça iyi, ama yetişkinliğe ulaşınca doğal olarak büyümeleri yavaşlıyor.

4. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Benim yeşil kerevitimdede aynısı oldum aldığım ilk gün. Su değişimlerinde kabuk atarlarmış.. Ben öldüğünü düşündüm. Ve 2 gün sonra o kereviti hareket ederken gördüm hayal görüyorum sandım. :) kabuğunun eti fln da duruyordu hatta çöpçülerim yemişti kalıntılarını. :) Hemen Temel abiye danıştım kabuk değiştirdiğini söyledi öyle için rahatladı inana madım.. Ailem hemen sen akvaryuma yem attın onlarda yedi fln demişti. :) Kaliteli yem muhabbeti çıkmıştı kabuk attığını gördüğümde :) Çok ilginç yaratıklar bunlar. Kıskacını kopardığımızda diğer gün yeniliyorlarmış kıskaçlarını..

Sayfayı Paylaş