1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Prodac Deniz Tuzu

Başlığı 'Deniz Tuzu Markaları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 31 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Prodac deniz tuzu malzeme makaleleri kısmında yerini alsın, reef deniz akvaryumu tuzları tuzlu su hobisinde fiyatı ve kalitesi açısından önemli yere sahip. Sizlere tanıtmaya çalışacağım Prodac deniz tuzu içeriğini bilmek ve anlamak deniz akvaryumu canlılarını sağlıklı bakmak açısından önemli. Dikkat edilirse deniz tuzu tavsiyeleri genel anlamda birkaç marka etrafında etrafında döner. Tecrübesi fazla, test edilmiş ve başarı sağlanmış tuzlar olmalarıyla aslında doğal da karşılamak gerek ama yerel mağazalarda farklı markalara denk gelindiğini biliyoruz. Bu açıdan her tuz hakkında bilgi sahibi olmak ve belkide mevcut akvaryum yükü içinde bize daha uygun olanı tercih etmek açısından faydalı olabilir. Markalar farklı içerikle kendini ön plana çıkarmaya çalışıyorsa Prodac deniz tuzu dahil her türlü markayı anlamaya ve tanımaya ihtiyaç var. Buradan çıkarılabilecek olanlar tuzların besin düzeyleri ve element yapılarının bize uygunluğudur. Sonrasında geriye tuzdaki homojenlik, kolay erime, tortu bırakmama gibi unsurları irdelemek kalır.

Prodac Deniz Tuzu.jpg

Prodac Deniz Tuzu Genel Olarak Nasıldır?

Prodac sentetik tuz imalatında ilk firmalardan biridir. 1983 yılından itibaren sürekli tuzunu geliştirerek piyasadaki diğer deniz akvaryumu tuz markaları ile rekabet etmeye çalışan bir kuruluş. Prodac deniz tuzu İtalya’da üretilir ve neredeyse %100 saflık içerdiği ifade ediliyor. Doğal olarak tüm markalarda olduğu gibi Prodac deniz tuzu içeriğindeki her gr tuz deniz canlıları sağlığı açısından gerekli ana ve eser elementleri barındırmak zorunda ve bunu karşılayacağını ifade ediyor. Deniz akvaryumlarında olması gereken ana parametreleri uygun şekildeki deniz akvaryumu tuz oranı bulunduğunda sağlayacağını ifade ediyor. Erimesi kolay ve kova dibinde kalıntılar bırakmayarak çöken element yapısı yaratmadığı lanse ediliyor. Net fikir sahibi olmak için Prodac deniz tuzu alarak denemek ve tecrübe etmek gerekiyor. Tuzların fiyat aralıklarındaki ucuzluk kavramı bazı hobici arkadaşlar açısından aslında tercih etme nedeni değil, tam tersi tercih etmeme nedeni olarak görüyor. Bunun nedeni biraz da ucuz olanın kalitesiz olacağı düşüncesidir ve hatadır. Her tuz fark yaratmak zorunda kalarak içerik dengesini hazırladığından her markanın farklı bir yanı akvaryum mercanları üzerinde olumlu etki yapabilir.

Prodac Deniz Tuzu Farklı Markalardan Ne kadar Farklı?

Prodac tuz kıyaslaması yapmak için hangi ürün be ürünleri baz alacağız orası biraz karışık elbette ancak piyasada birçok içeriği tamamen belirsiz deniz tuzları da bulunduğundan Prodac deniz tuzu bir anlamda daha ilk sıradaki tuz markaları ile kıyaslanmalıdır. Diğer bazı tuzların bilgileri merak edilirse Reef Crystals Deniz Akvaryumu Tuzu Bilgileri yanında, Tropic Marin deniz tuzu makalesinde bulunan bilgiler örnek verilebilir. Daha birçok tuz markası bulunmaktadır ve ekipman bölümünde diğer markalar hakkında tanıtımlarda bulunuyor. İfade edildiği gibi Prodac deniz tuzu veya farklı marka olsun ön yargılı olmadan net fikir için denemek gerekiyor. Aksi taktirde ne yazık ki tuzları tecrübe edenler fazla olmuyor ve bilgiler ve yine tecrübeler eksik aktarılıyor.

Prodac Deniz Tuzu Fiyatı ve Satışı

Prodac deniz tuzu fiyatı aslında diğer tuz markalarından aşağı rakamlara sahip değil. Belki de markayı ilk duyduğunuzda fiyatının düşük olacağını bir anlık düşünebilirsiniz ama köklü bir firma olduğunu yazı başında belirtmiştik. Kısaca Prodac deniz tuzu içeriğine güveniyor olmalı. Kilo bazında paketlenmiş olarak da bulunabilen Prodac deniz tuzu 1 kg paket olarak 11,00 ile 12,00 TL aralığına satılıyor. 30 kg Kova fiyatı ise 236.00TL (KDV dahil) ve eğer Havale veya Eft yapılırsa İndirimli olarak 224.20 TL KDV Dahil fiyata satılıyor. Görüldüğü gibi birçok tanınmış ve ön plandaki deniz tuzu ile aynı veya daha yüksek denilebilecek fiyat aralığına satılıyor. Yukarıda da ifade edildiği gibi fiyatlar ile kıyaslama yapmak yanıltıcı olacaktır, piyasa koşullarının rekabeti, ithalat farklılıkları gibi unsurlar fiyat aralığına etki edebilir. Prodac deniz tuzu açısından önemli olan akvaryum üzerindeki olumlu veya olumsuz etkileri. Prodac deniz tuzu kararını sizlere bırakarak sağlıklı akvaryumlar diliyorum.

cirol, murat parin, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat
    Ben 20kg paketi 150tl den aldım . Daha yeni kurulum yaptığım için şimdilik yorum yapamayacağım tek söyleyeceğim çabuk erimesi ve tortu bırakmaması.

veysel ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    bu ürünü nerden bulabiliriz?

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)

Juen pet te var herhalde sitesinde görmüştüm.

5. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Ben siteden alma taraftarı değilim bire bir görerek almak daha çok hoşuma gidiyo ;) red sea ve cristal salt tan tam olarak istediğim verimi alamadım başka markalar deneyip aradaki farka fiyat ve kalite olarak bakmak istiyorum. ;)

Sayfayı Paylaş