1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Prodibio Bioptim pro 10

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 11 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Prodibio bakteri kültürü gibi bu tarz ürünlerde çok dikkatliyimdir. Ancak bazı araştırmalar sonrasında inandığım bazı ürünler oluyor. Yine ülkemizde adını duymadığımız bir ürün Bioptim pro. Zaten ülkemizde pek kullanılmıyor olması ve duyulmamış olması benim ilgimi çekti. Çünkü gerçek faydalı olanı genelde gözden ırak tutar bizim hobiciler. Bu yüzden araştırmalara devam edeceğim ve daha iyi bilgi edineceğim.

Akvaryumdaki atık ürünleri işleyen bakterilerin beslenmesini ve çoğalmasını sağladığı belirtiliyor. Aynı zamanda bazı mercanların bünyesinde beslenmek için karşılıklı ilişkikurdukları bakterilerin besin kaynağı olarak mercanların renklerinin korunmasına destek olduğu belirtiliyor. Su kalitesinin artmasına olumlu etkisi yanında istenmeyen yosun oluşumlarının kaybolmasına destek oluyor. Genel alkanite ve redox değerlerini yükselttiği ürünün iddaaları arasında. Probiyotik etkisi bakteriyel enfeksiyonları ve mantar hastalıklarını azaltıyor ve balıklara koruma sağlıyor. Sonuçta temiz bir tank, sağlıklı balık, ve daha dinç bitkiler beslenmesine destek oluyor.

Ortalama doz: 15 günde bir her 200 Litreye bir tüp kullanılıyor. Çocuklardan uzak tutun ve göz ve yine cilt temasından kaçının.

Fiyat araştırmalarım bana ürünün fiyatının yüksek hissini uyandırdı ancak kaliteli bir ürün olması ve işlevi eğer gerçekten ürünün iddaa ettiği gibiyse değer diye düşünüyorum. Ülkemizde bulunabilir mi bilemiyorum.

Benzer ürünler aynı marka ancak akvaryum işlevleri farklı. Fiyatı 60 ila 80 lira arasında değişebilir.

Prodibio STOP AMMO PRO - 10 ml flakon

Prodibio BIOPTIM PRO - 10 ml flakon

Prodibio BIO DIGEST PRO - 10 ml flakon

reis, zgrkaralar ve murer bunu beğendi.
  2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    6'lı, 12'li ve 30'lu ambalajlarda bulunuyor Türkiye'de. Almamızmı gerekiyor bunu hoca.:)

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 3 Mayıs 2015
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoşuma gitti içeriği Murat. Bir ara alalım beraber istersen. Bakalım nedir ne değildir. O kadar pahalı da değilmiş.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Alalım Temel'im, deneriz en azından. Bu sitede benzer ürünler mevcut, hepsinin farklı görevleri ve set olarak olanları da var.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Potasyum klorür 10 adet.6 Tl
    Dr.Ötker karbonat 3 adet 1,5 Tl
    Supradyn 36 kapsül 12 Tl

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teoman abi bunları kullandığını biliyorum ve bana da bir tüp potasyum vermiştin. Fakat bu dr. Ötker amca nerden çıktı Allah'ını seversen. :F Supradyn ne iş yapar Teoman abi ? :F

7. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Bu ürünü ilk sanırım pasifik getirdi. Gökhan beyde mevcut. İçeriği ve fiyatı benimde dikkatimi çekmişti. Bayağı bir kullanan mevcut.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fatih inanmayacaksın ama Gökhan diyince hatırladım.:) Bana bankadaki akvaryuma önermişti ve alıp kullanmıştım. Su cam gibi oldu yalan yok yani partüküller uzaklaştı ama ps felaket çoşuyor bu ürünü kullanınca. O ıslak toplama ile atıyor partükülleri sanırım. Bunun dışındaki etkilerini gözlemle anlamak zor ben anlamamıştım. Fakat aynı tüplerin farklı işlemler için olanı var. Tam olarak aldığım neydi inan hatırlamıyorum. Sorarım Göhan arkadaşa bir ara.

9. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Abi pasifik web sayfasında bütün ürünleri mevcut bu ürünün sanırım açıklamalı olarak.

10. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Temel abi dener diye düşünüyorum bu ürünü :)

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Şimdi Teoman abi ile Kartal sahile su almaya gidiyoruz. Deneyecek başka işler var. :basardim: Özgür kullandım bu ürünü ben. Dediğim gibi Fatih diyince hatırladım, passific akvaryum (Gökhan) önermiş almıştım.

12. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Kartala giderken, Teoman abi, ''Marketin önünde duralım'' derse durma Temel, Dr.Oetger alacaktır.:D

13. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Supradyn ney için kullanılıyor?
    Karbonat bende kullanıyorum.

14. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Cevap: Prodibio Bioptim pro 10

Şuan bende bu ürünlerin araştırmasını yapıyorum. Biliyorsunuz akvaryumumda istenmeyen yosunlar var. Sanırım biyolojik yönden sıkıntı yaşıyorum. :) Bu ürünü bende denemek istiyorum. Sizce kullanmalı mıyım? Sitesinde 1 ampulünde 50 milyar bakteri olduğu yazıyor.:) Ama benim kullanmak istediğim bioptim değil biodigest farkı galiba yosunlardan arındırması. Siz hangisini önerirsiniz?

http://www.pasifikakvaryum.com/shop/product.php?id_product=446

Bu ürün...

Saygılarımla...

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bioptim kullandım bir tüp güzeldi sanki, sanki diyorum bir tüp kullanıp devamını getirmedim açıkcası ama güzel ürün diyebilirim. Bu ara Probiyotikler ve Prebiyotikler üzerine ufak kullanımlarım var. Açıkcası 4 haftadır kullanıyorum çok bir gözle görülür bir şey yok. Biodigest kullanırsan devamlılığını bir süre sağlayıp gözlemlersen iyi olur, birkaç kullanımla anlamak zor olur.

http://www.akvaryumportali.com/threads/9752-Probiyotikler-Prebiyotikler-Nedir

16. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Bende öyle düşünüyorum abi. hani bu tür sorunları olanlara yardımı dokunuyor mu diye denemek istiyorum açıkçası. Ama bana sıcak bir ürün geldi açıkcası. Yani şimdilik 6 tüplü olanını olacağım. Normal kullandımda 3 ay gidiyor. (15 gün arayla kullanımında.) Ama çabuk sonuç vermesi için bu süre daha kısılabilirmiş. Öyle deneyeceğim sanırım. Size buradan farkı fotoğraflayarak aktarmaya çalışırım.

Saygılarımla...

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş