1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Protein Skimmer Aşırı köpürüyor

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde myillar tarafından 15 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    4-5 gündür ps anormal bir şekilde köpürüyor. Protein Skimmer vanası tam açık neredeyse ama hala çıkıştan hava kabarcıkları atacak kadar köpürme var. Dolayısıylada sump hava kabarcıkları ile dolu buda tanka yansıyor. Eklenen herhangi bir katkı yok su değişimi nizami haftada 40 lt Marmara ve tuz yoğunlaşması daha öncede yaptığım gibi aklımada pek fazla birşey gelmiyor.

Sizce ne olabilir?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Protein Skimmer Aşırı köpürüyor

Mesut içerde bir canlı ölmüş olabilir. Anemon vs gibi, tuz yoğunluğun kaç ve ps toplaması normal mi yoksa toplamıyor mu ? Fotoğraf eklersen Ps gövdesinden iyi olur.

3. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Bütün canlılar tamam sayım yaptım iştima tam çıktı. Ps topluyor az önce temizledim ama beyaz köpük o kadar fazlaki ps çıkışından kaçacak kadar ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bir miktar kabarcık kaçaması normaldir ama oran nedir bilemiyorum. Motor güzel köpük retiyordur ama ps su seviyesini biraz yükselt bakalım azalma olacak mı çıkan kabarcık oranında.

5. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Resimleri yükleyeceğim abi öyle böyle değil elimi soksamda suya redox falan hiç banamısın demiyor inanılmaz köpük su seviyesi sonda yani vana tam açık hala ıslak topluyor sump rakı gibi bembeyaz köpük.

6. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

resimler..

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İlginç Mesut, eğer ps aşırı toplaması gereken bir madde algılarsa bunu yapar. Zaten aynısını yaşadım daha geçen gün ama ben amino asit ve karbonhidrat takviyesi yapınca oldu. Kısaca ps bir maddeyi algıladı. Elyaf değiştirdin mi yıkamadan?

8. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ps toplamıyor Mesut, taşma yapıyor, motoru sök bakalım bir anormallik var mı içinde. Ps su çıkışını genişletmek gerekebilir. Motor bir şekide daha fazla su basmaya başladı sanırım. Hava emiş kısmını temizle ve hava hortumuna tatlı su dök bakalım bir.

10. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Hava odasındaki pamuğu değiştirdim yarı yarıya azaldı...
    Hay Allahım ya millet köpürtmeye uğraşır bizde köpüğü nasıl kısarız diye cırmalıyoruz.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tatlı suda dök hava odasına Mesut düzelir sanırım. Elyaf tıkanmış ve hava emiş azalınca daha fazla su basarak seviyeyi yükseltmiş. Aslında gördüğün sanırım fazla kabarcık değil ps'nin dışarı atmasından ibaret.

Sayfayı Paylaş