1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Protein Skimmer Ayarı Hakkında

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde hmrhmr tarafından 29 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar Nac6 ps için daha öncede performansından memnun olmadığım için bir konu açmıştım.(/Protein Skimmer Çalışması | Akvaryum Portalı )Dünden beri aşağıdaki videodaki gibi çalışmaya başladı.Ayar borusuyla oynamama rağmen seviye değişmiyor. İçini açtım acaba mesh mi eski diye sonra tekrar topladım bu arada internette yedek mesh ararken 2500 motor için ilk resimdeki çırpıcıları sattıklarını gördüm. 2000 motor için ise benim Ps de de takılı olan ikinci resimdeki çırpıcıyı sattıklarını gördüm. Ps yi ikinci el almıştım acaba yanlış çırpıcı takıldığı için mi performans alamıyorum. Gerçi dü akşamdan beri saçma sapan bir hal aldı cihazın çalışması şimdiki problemi ne anlamadım yadımlarınızı bekliyorum.

Kucuk_PXF-012(1).jpg
    Kucuk_PXF-0111.jpg

TencoMelih bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Motoru ps üstüne takmadan dışarıda çalıştır su ile birlikte köpük verdiğini gör. Söz ettiğin sorun başka, köpük kalitesi için Çırpıcı seçimi başka. Videoda köpük fena görünmüyor. Su seviyesinin değişmemesi imkansız, su çıkış vanası ile ayar yapıyorsan ve vana çalışıyorsa su seviye ayarı olmak zorunda.

TencoMelih bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Emre abi senin sorunun gövde yerine oturmamış su kaçırıyor, motorun kablosunun geçtiği yere iyi bak olmazsa sıcak silikonla müdahale et...

TencoMelih bunu beğendi.
  4. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Alpaslan altindaki vidalar tabani tam sıkmıyor yalama olmuslar . Taban langur lungur oynuyor ama aldigimdan beri oyleydi simdi niye sorun bas gosterdi anlamadim

TencoMelih bunu beğendi.
  5. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Temel abi cirpici olayini kopuk yogunlugunu begenmedigim icin yazdim.kendi cirpicisiyla degistirmeyi dusunuyorum ama 'kopuk fena gorunmuyor' demissin gerek yok mu dersin ?

Temel abi bu arada vandan ayarliyorum daha dune kadar calisiyordu vana. Kurulum zamani cok ayar yapmistim

TencoMelih bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Anlıyorum ama mantık olarak eğer vana çalışıyorsa su çıkışını kıstıkça su içeride şişme yapıp yani taşıp seviyesi yükselmek zorunda.

Sayfayı Paylaş