1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Protein Skimmer Geliştirme Yöntemleri

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde sessegnon tarafından 12 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal
    Önceleri protein skimmerin veriminin artması çok sayida motor modifikasyonu konusu açılmıştı.

Ben bu konumda herkesin önceden denenmemiş ancak faydası olabileceğini düşündüğü proje veya fikirlerini paylaşmalarını istiyorum.

Bu arada ben birşey sorayım ps ye fazladan hava motoru bağlasak köpük sayısıyla orantılı olarak verimi artar mı?

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Cevap: Protein Skimmer Geliştirme Yöntemleri

ps lerim hava emişleri genelde kullandıkları çırpıcı motorların performansları ile belli olur ve bir kapasiteleri vardır.Dışarıdan bağlanacak hava motoru çırpıcının havayı kırma performansından fazla ise bir işe yaramaz....Çünkü tuzlu su da yoğunluk fazla olduğu için hava çırpıcı ile kırılmadıkça akvaryuma oksijen açısından bir fayda sağlamayacaktır....Bilmiyorum açıklayıcı olabildi mi?Saygılar

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bence çok güzel bir açıklama oldu. Ayen katılıyorum.:ay:

4. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal

bizde verimi artırmak için ps motorundan daha güçlü bir hava motoru takviyesi yaparız :)

Sayfayı Paylaş