1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Protein skimmer hakkında

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde muratt61 tarafından 5 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Arkadaşlar protein süzücü'mü yenileyeceğim sizlerinde fikrini, almak isterim almayı düşündüğüm bubble King Double Cone 250 RD3 Speedy kapasite 1500lt akvaryumlar için akvaryum ölçülerim 180x90x55(h) kaya kum eklendikten sonraki hacim sumpla beraber 800lt yapıyor zamanla sps ve balıkta doldururum büyük ihtimalle sizce Double Cone 250 yeterli gelirmi akvaryuma royalexclusiv kendi sitesinde akralik sumplı hazır sistemli modellerine baktığımda 1500lt için olanlara bubble King Double Cone 250 RD3 Speedy koyuyorlar ama neye göre tam dolu sisteme göremi yoksa belli bir canlı yüküne göremi onu bilemiyorum sizce bubble King Double Cone 250 RD3 Speedy yeterli gelirmi yoksa Deluxe 250 RD3 Speedy veya Supermarin 250 Speedy mi ? Supermarin olan model marin tanklar için mi ? yurt dışı sitelerindeki baktığım bir kaç sitede genelde kapasiteye göre öneriyorlar kararsız kaldım.

2. Arkadaşlar hangi protein süzücü sizce en kısa zamanda alacağım.

3. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Supermarine 300 al dostum ileriye dönük.

4. Cevabınız için teşekkür ederim fatih bey.

5. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Skimmer olayı tamamıyla içine giriş yaptığınız canlı yükü ile alakalı. Eğer zamanla çok canlı girişi olacaksa daima tercihim bir üst modeldir.

6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Delux 250 veya supermarine 300 diyorum bende

7. Arkadaşlar kararımı verdim ve aldım protein süzücümü azmi beye teşekkür ederim böyle güzel ürünleri bize getirdiği için aldığım ürün supermarine 250 rd3

Ayarlanabilir seviye taban yükseltme pileksi için yener yılmaz beye teşekkür derim.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

resifadam ve Burcu bunu beğendi.
  8. 1 hafta çalışma sonrası toplaması

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş