1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Protein Skimmer Nac 6 için Görüşleriniz

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Hector tarafından 30 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Sağolsun Amerikadan arkadaşım, akvaryumla ilgili sorunlarım olduğunu anlattım ve bana BM Nac 6 yollamış, kendisi Coral spot'un sahibi güney amerika ( alabama eyaleti başta olmak üzere) daki tüm eyaletlere mercan satış ve akvaryum dizaynları yapıyor. Ayrıca H2O reef salt göndermiş yanında. Nac 6 250 litre akvaryum için nasıl olur görüşleriniz nelerdir?

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Toplam litreye bakarsak çok da rahat sistem yükünü alır demek güç ama fiyatı oranında performansı iyi bir skimmer modeli diyebiliriz. Ancak su değişimlerini genel yapıyı korumak adına sık yapma ihtiyacı doğacaktır. Elbette akvaryumda bakılan canlıların tür ve sayısı asıl belirleyici olandır.

Hector bunu beğendi.
  3. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Balık sayısını 6 adette tutucağım, sadece 2 tang, 2 adet percula, 1 wrasse, 1 adet mandarin olarak düşünüyorum. Çoğunlukla mercan ekleyeceğim. Hali hazırda 5 adet mercanım var ( maze brain , mantar, zoa, hammerhead, green star polyp). sump 60*30*45* ölçülerinde 50 litreye yakın bir sump.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Benim köşe akvaryum 300 lt ve nac 6 ile dönüyor memnunum yalnız motorunu değiştirdim new jet 3000 ile çalışıyor "modifiyeli" çokta güzel oldu...

Oceanic ve Hector bunu beğendi.
  5. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    kolay değişiyosa bende bi modifiye yapabilirim....;)

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ben yaptım oldu...:D

7. traxxas

traxxas

İsim:
    muratcan üçüncü
    250 litre balık ve mercan diyorsunuz nac 6 nın işi biraz zor olacaktır ama gidermi gider sıkıntı olmaz eger dogru kurulmuş bir akvaryumsa içerisinde fazla kaya varsa ddüzenlı katkı ve su degişimiyle çok rahat üstesinden gelebilirsiniz

8. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Kayada sıkıntı yok fiji kayalar ve usa den bavulla getirdiğim ( biraz zahmetli oldu) Carayip kayalarım var, balık yükü az mercan yükü fazla olucak. Sağolsun arkadaşım yollamış deneyip görücem ilerde Bubble king le upgrade edebilirim. Zaten baktım sıkıntı oluyor Alparslan hocamıza danışıp modifiye ederim ;). Önerileriniz için teşekkürler...

Alparslan bunu beğendi.
  9. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Gayet olur, yalnız bir yılın sonunda nac'ların atman motorları çok performans kaybediyor.

10. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Vay üstat nerdesin ya özlettin kendini .

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Özdemir abi hakikaten özlettin...:)

12. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Özdemir abi ne zaman döneceksiniz ? :)

13. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Buralardayım aslında daha çok okuyorum, takip ediyorum herkeze selamlar.

Alparslan bunu beğendi.
  14. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Nac 6 yı kurdum deli gibi topluyor sessizde ayrıca tanktaki hacmim sumpla büyüdü ayrıca suda kristal berraklığa kavuştum, mercanlarımın hepsi açtı, öldü diye dokunmadığım hammerhead coral da kendini gösterdi , benden mutlusu yok şuan ;)

15. Günce

Günce

İsim:
    Güneri Yıldırım
    Nac6 için en iyi performans artışını pervanesini çırpıcılı olarak değiştirerek elde ettim.Eskiye göre baya bir toplaması arttı tavsiye ederim

Ekli Dosyalar:

• IMG073.jpg
      IMG073.jpg
      Dosya Boyutu:
      61,7 KB
      Görüntüleme:
      199
  16. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Bende yedek çırpıcı var ama bana gelen kutu da kullanma kılavuzu yok veya nasıl değiştireceğime dair bir fikrim yok yinede koyu renkte güzelce topluyor....

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Emre abi bugün konuştuğumuz şekilde 3-5 ay sonra hallederiz,süper toplar...:)

18. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Şimdi bi modifiyeye gerek yok sanki kola gibi siyah topluyo 3 gunde bir dolduruyo kabı...3,5 ay sonra hallederiz ;)

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş