1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Protein Skimmer Seçerken Litre Nasıl Hesaplanır?

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde devrim1907 tarafından 22 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    Herkeze merhaba öncelikle,çok yakın zamanda tuzlu suya geçmeyi düşünüyorum.Benim sorum şu kullanılacak ps litre nasıl hesaplanır.Örnek 50lt için nekadar kapisetili ps kullanmak lazım yada kapasitesi yüksek ps kullansakta sorun olmazmı.umarım anlata bilmişimdir:)Yanlış bişey yapmak istemiyorum dogru ekipmanı secmeye çalısıyorum çünkü sonradan sorun yaşamak istemiyorum.şimdiden teşekkürler herkeze.

2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Uygun olandan çok büyük bir ps alırsanız toplama yapamıyor malesef. Siz ölçüleri belirleyin, ona göre öneri sunarız biz ya da şu şu uygun mudur dersiniz.

3. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    Teşekkur ederim.belli bir litre hesaplaması yok anladıgım kadarıyla.

4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    İlla oran dersek, tankın 3 katını çevirecek bir ps diyebiliriz.

5. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    Kaan bey ozaman 64litre bir tank için hydro 135 skimmer uygunmudur.

6. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Teknik olarak uygun. Benim kullanıp çok memnun kaldığım bir ps idi. Portaldan @Erdal abiye gönderdim, o hiç beğenmedi :)
    Eğer tank 64 lt olacaksa, Hydor 135, tunze 9002, bm nac qq gibi seçenekler var.

7. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    Forumda hergun arastıyorum okuyorum.4 aydır arastıyorum kuramadım hala :)tankım arkadan sumplu olucak oyuzden hydro135,tunze9002 ıdeal ozaman forumda buluruz umarım hydro satan bir hobıcı:)teşekkurler dönüş yaptıgınız için.

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Buna jns ws1 ilave edebiliriz, Kaan bunu pek beğenmez:D ama diğerleri buna alternatif olur ancak, benim görüşüm.

ka2n bunu beğendi.
  9. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    Sizin yorumunuzdan sonra ürüne göz attım digerleriyle arasında bukadar fiyat farkı yaratan özellik ne acaba.

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Diğerlerinden tunze hariç kullanmışlığım var, jns ve bmqq şuan aktif halde iki tankımda kullanıyorum jns daha efektif bir cihaz. Ama ikinci el aldım 250 tl verdim sıfır alacaksam diğer ürünleri tercih ederim fiyat bakımından. İşin maddiyat bölümüde var.

Diğerleri ile kıyaslarkende ikisini yanyana alıp bakmak yeterli gelir diye düşünüyorum.
    Ayrıca Levent arkadaşım rsm 250 tankıda full çakılı canlı yükünde bu jns ps kullanıyor konusuna ve tankına bir göz atarsanız demek istediğim daha net anlaşılır.

Benim bunları yazmamdaki sebeb ileriye dönük olarak bakmamdan da kaynaklanıyor.

ka2n bunu beğendi.
  11. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Bence öncelikle kendinizi ölçün.Eğer kısa vadede sorun yaşanmayınca büyük akvaryuma geçecekseniz şimdiden büyük akvaryum kurmanızı öneririm.Bendede 130 lt lik hazır sistem vardı.Çok kısa süre kullandım.Zamanla gördüklerinizi almak istiyorsunuz ama akvaryumun hacmi yetmiyor.Bence 64 lt tankı biraz daha büyütmeye çalışın.Bu sefer alt sump yaparsınız ve PS benzeri ekipmanlarda seçeneğiniz artar.Arkadan sumplu akvaryumlara uygun ekipman sayısı az olduğu için fiyatlarıda genelde yüksek oluyor.

12. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Sevmem mi :) Ayıpsınız abi, jns sevilmez mi. Jns, nano için alınacak bir ps değil diye düşünüyorum sadece, olsun Levent abininki gibi tankımız alalım jns :)

veysel bunu beğendi.
  13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Triger aşkı büyük Kaan zor sende öyle tank demedi deme.

ka2n bunu beğendi.
  14. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Abi bizim haylaz hala mercanlara dokunmadi ama :)

veysel bunu beğendi.
  15. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Tunze 9002 yi kullanmıştım 2-3 ay kadar. Pek memnun kaldığım söylenemez. Kendi kendine duruyordu, tekrar çalışması için sürekli içini açıp temizlemem gerekti.

Sayfayı Paylaş