1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

protein

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde Erman_GÜNDOĞDU tarafından 12 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Yavru sarıprenses ve yunuslarımı sadece protein destekli beslesem bir problem olur mu? Bitkisel yem şart mı?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: protein

Sadece protein içerikli yem balıkları portakal rengine döndürür, yağlanma yapabilir, üremeleri sekteye uğrayabilir, kabızlık sorunları yaşanabilir, agresif tavırlar sergilenebilir, son 200 cıvarında sprinte kalkarken ayakları kayıp sayım da suyum yok lastiğim kaydı diyebilirler.

Sen en iyisi bitkisel yem ile karma yap.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Üretim yaptığım zamanlarda yavruları ilk üç-dört ay sırf protein içerikli yemlerle besliyor,daha sonralarında ise bitkisel yemle birlikte besliyordum.Proteinli yemler yavruyu güzel büyütür ama üç - dört aylıktan sonra bitkisel içerikli yemlerde verilmelidir.Devamlı proteinli yemler olmaz.

4. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Bir kilo sera granured, yarım kilo granugreen karıştırıp veriyorum.Yavrularada ezipte veriyorum herhalde uygundur?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bir sonraki yem alma zamanında bitkisel yem yanına Tetra Discus al iyidir.

6. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Tamam abi,damızlıklarım için alıyorum aynı karışımı ezip yavrulara veriyorum.Teşekkürler...

Sayfayı Paylaş