1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

PS Bölümünde Su Seviyesini Sabit Tutmak

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde taakaa tarafından 29 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Sum bölmelerinde PS nin olduğu bölüme su yukarıdan mı akacak, alttan mı girecek? Yani cam zamine mi üst kısma mı sıfır?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: PS Bölümünde Su Seviyesini Sabit Tutmak

Bunun bir önemi yok Doğan, önemli olan o bölümde su seviyesinin sabit olması. Kafa motoru olan bölümün bölme camı tabandan yapışacak. Bu arada bölme camları yapılırken üst seviyeye sıfır yapılmaz. Özellikle kafa motorunun olacağı bölmenin camı kısa olmalı, yukarı kadar çıkmaz kısaca. 25-30 cm idealdir yüksekliği.

3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Temel abi'nin de yazdığı gibi farketmez. Benim sump aşağıdaki resimdeki gibi. En sağdaki bölmede duruyor PS şu anda, solundaki camın altından geçip 25 cm yükseklikte duran camın üstünden akıp 3. bölmeye kafa motorunun olduğu yere giriyor. Aslında PS nin durduğu bölmenin solundaki havada duran ve suyun altından geçtiği bölmeye gerek yok ama, yarın öbürgün refigium falan yaparsak diye yaptırmıştım.

4. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Bu doğru bir uygulama mı? O zaman.

Mesajı düzelteyim Erman abinin resimi görmemiştim benim söylediğim yanlış oluyor o zaman Ps ye su üstten gelecek ,ps den çıkan su alttan gidecek ki ,ps su içinde kalmasın.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Doğru ancak bölme camları sump en üst seviyesinden biraz aşağıda olsun. Aşağıda işaretlediğim gibi 2 cm üst sınırın altından yapışmalı.

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Temel abi olası taşma ihtimaline karşı bu üstten yapıştırma? Nedenini anlamadım?

7. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

[​IMG] şöylw olunca bir sıkıntı yok sanırım.

Temel abi soldaki işaretlediğin yerde emniyet için kesik var çizim bitince göstericem 3 boyutlu.(sağdaki bölmeye de koydum şimdi taşma riski yok yani)

Sayfayı Paylaş