1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

PS su seviyesi ve tuzluluk arasındaki derin ilişki

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Ontheway tarafından 15 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Nitratın artmasının suçunu PS'ye yıkınca hatayı kendimde aradım ve su seviyesini tavsiye edilen seviyeye getirmeye karar verdim (Reef Octo DC-2). Getirdim ama köpüğün istediğim seviyeye ulaşması için bu sefer çıkış vanasını çok kısmam gerekti, bu da suyun çıkıştan püskürmesine yol açtı. Netteki videoları izlediğimde kimisi çıkışı komple su içinde bırakmış (benim son 1 senedir yaptığım gibi), kimisinde de nerdeyse tamamen suyun dışında ve çıkış suyu hala sakin sakin akıyor, deli gibi fışkırıp ortalığı batırmıyor (şu anda bendeki durum). Demekki adamlar makul köpük seviyesi elde etmek için vanayı benim kadar kısmak zorunda kalmamışlar.
    Bu onlarda niye öyle de bende böyle diye düşünürken, işin mantığına inince, ne kadar tuz o kadar köpük meselesine dayandım, bu da bendeki 1024 tuzluluğun aslında PS'nin etkili köpük yapmasını engelleyen bir faktör olabileceği, 2400 litre/saat hava emişine karşı bir türlü bitmeyen nitratın da bir sebebi olabileceği gibi düşüncelere sevk etti. Tuzluluğu kademeli olarak 1025 yapmayı düşünüyorum, bakalım PS'deki baloncuk seviyesi nasıl etkilenecek diye de bakacağım, bu arada, sizlerin değerli görüşlerine de açığım tabi.

veysel bunu beğendi.
  2. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Tespit kesinlikle çok doğru köpük kalitesi suyun yoğunluğu ile doğru orantılı.Bende tuzluluk problemi yaşarken bu ps ye ne olduda birden sapıtıp adam gibi toplamamaya başladı diye baya kafa patlatmıştım sonuçda suçlu tuzluluk ve temizlenmeyen iç hazne çıktı.

murat1084 ve Ontheway bunu beğendi.
  3. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT

Sayfayı Paylaş