1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

PS Tatlı Suda Daha mı Sesli Çalışır?

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde cystein tarafından 26 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Herkese Merhaba,

Yeni bir kurulum öncesindeyim. İlk tuzlu su kurulum deneyimim olacak, o nedenle yavaş ilerliyorum. Dün 2. el satın aldığım Skimz SM121 PS'ı bir deneyim dedim. Tatlı su içinde bir süre çalıştırdım. Çok fazla kirlilik oluşunca cihazı söküp temizlik yapıp yeniden denedim. Oldukça sessiz bir ps olduğu heryerde yazılıp çizilmiş bu ürün beni sesi ile hayal kırıklığına uğrattı açıkçası. Deneyimim olmadığı için cihazın ürettiği ses normal midir onu da bilemiyorum. Tatlı suda denediğim için elbette hava kabarcıkları daha büyük ve sesin bir kısmı muhtemelen bundan kaynaklı ama motor da ciddi anlamda vızıldıyor gibi. Biraz da titriyor gibi geldi bana. Konu hakkında deneyimi olanlar yorumlarını esirgemez ise memnun olurum.

Saygılarımla..

2. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir - Torbalı
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Merhaba,
    Çalışma videosu yüklerseniz çıkan ses hakkında daha kolay çözüm önerileri olacaktır.

3. Cihazı ithal eden firma yakınlarımda, irtibata geçtim. Haftasonu götürüp onlara göstereceğim. Sonucu da sizlere buradan iletirim.

Saygılarımla..

4. Merhaba,

Durum hakkında bilgi vereyim. Cihazın impelleri deforme olmuş çok hafif. Bu sebeple titreşim ve ses yapıyormuş. Neyse ki yedeği vardı değiştirilince cihaz titreşimsiz ve sessiz çalışmaya başladı..

Saygılarımla..

Sayfayı Paylaş