1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ps toplamıyor...

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde can24 tarafından 16 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. can24

can24

İsim:
    can
    Merhabalar,
    1 hafta kadar önce sumptan akvaryuma devir daim yapan motoru hemen hemen 2 katı bi güçle çalışan bir motorla değiştirdim ve ps dengesizleşti,

daha hızlı çalışıyor ama köpük yapmayıp ıslak topluyor,ayarıyla oynamadım hatta elimi bile sürmedim desem yeridir

en son yaptığım ayarda buraya kadar çıkıyor hazneye gelmiyor kısıyorum bu seferde ıslak topluyor

bu vanaları şimdiye kadar hiç takmadım hep açıktı ve simsiyah toplardı

hazneyi boşaltıp tekrar takıyorum 2 dakika sonra yine doluyor hemde gram köpük yapmadan,bu şekilde bıraktım normal çalışmasına geri dönüyor ama hazneyi temizleyip yerine taktıktan sonra yine aynı şekilde çalışıyor,ayarı kısıyorum köpürüyor ama bembeyaz köpük bile değil kabarcık hazneye düştüğü an su haline geliyor,bu ara cyano sebebi ile biraz fazla su değişimi yaptım artı tuzuda değiştirdim,red sea normal kullanıyordum red sea pro coral aldım en son 2 gün önce su değişimi yaptım elyafı tamamen değiştirdim,acaba ayarla ilgilimi bi sıkıntım var yoksa tuz veya motor değişikliğindenmi?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: ps toplamıyor...

Elyafı yıkamadan koyduysan ps yi coşturmuştur.

3. can24

can24

İsim:
    can

Olabilir abi ama hep yıkamadan koyuyorum

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fazla elyaf kullaniyorsan ve yikamadan eklersen kopurtur . Sorunun bu olabilir, motorla ilgisi olmasi zor. Ps ayarini dusurmek elyaf kaynakliysa fyda etmez. Kendiliginden duzelecektir. Yine ps su seviyesini dusuk tutman iyi olur.

can24 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş