1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

PS yardım edebilirmisiniz ?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde gbgonenc tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. gbgonenc

gbgonenc

İsim:
    H.Gökberk Gönenç
    Merhaba 200 lt lik akvaryumumda kullandığım Biomatrics marka 600 lt lik protein skimmerım aldığımdan beri yaklaşık 4 aydır düzenli çalışmıyor.Çalıştırmaya başladığım andan sonra 2-3 saat sorunsuz köpük toplaması yapıyor.Ancak bir süre sonra suyu çektiği haznedeki su azalıyor ve su seviyesi düşüyor.Sürekli ayar yapıyorum tamam bu sefer oldu diyorum 2 saat sonra yine su bitiyor.Vanalarla oynıyarak ayarlama yapıyorum bir türlü olmuyor.Bir çözümü varmıdır ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Merhabalar,

Kullandığınız askılı ve çift gövdeli model bir ps yanılmıyorsam. Kullanım tecrübesi yaşamamış olmakla birlikte sorun bence ps içine su alış ile ps içersinden temiz suyun çıkış dengesizliği ile alakalı. Çift gövde protein skimmerler bu sorunu zaman zaman yaşatırlar. Her iki borusunda da yani su alış ve temiz su çıkış borusunda da vana olmalı.

Su çekiş vanası en son ayarda açık mı duyor ?

3. gbgonenc

gbgonenc

İsim:
    H.Gökberk Gönenç

Evet Temel Bey PS tam tarittiğiniz gibi su çekiş vanası da tam açık şekilde duruyor.Yaklaşık 10 dk önce tekrar ayarları yapıp kurdum bakalım sabahı çıkarabilecek mi .

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Su çekiş vanasını kısıp temiz su çıkışına ayar çekin. Ayardan kasıt tırmanma borusuna doğru yükselen köpüğün başlama noktası demek istedim. Bu şekilde sorun çıkmaması gerekir.

5. gbgonenc

gbgonenc

İsim:
    H.Gökberk Gönenç

Eğer tekrar aynı sorunu yaratırsa sizin dediğiniz gibi yapıcam Temel bey.

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş