1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

PS

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde ogiler tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Arkadaslar ps govdesi kola sisesinden yapilsa yani pleksi olmasi fark eder mi?

2. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    mustafa karaeli bunu beğendi.
  3. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
  4. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Mesut kardeşim sen bu ps çalışmasını yapalı çok uzun zaman oldu ama seni yinede tebrik etmek istiyorum.Eğer bir dıy ps yarışması olsaydı kesinlikle senin dıy ps'ye oy verirdim(Dıy ps çalışması yapan diğer arkadaşlar kızmasın onlarıda tebrik ediyorum).İşte pratik,keskin,kıvrak zeka budur.Aramızda deniz akvaryumu kurmak isteyipte ps'ye 300-500 tl veremeyecek arkadaşlarımız olabilir.Yada genç öğrenci arkadaşlarımızda harçlıklarıyla deniz akvaryumu kurmaya çalışıyorlar.Bu çalışma onlar için çok büyük bir kolaylık ve yol gösterici olacaktır.

TRopikal ve myillar bunu beğendi.
  5. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Beni tarif etmissiniz.:)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Seni tarif etmiyor Oğuz malesef. Çünkü yukardaki mütavazi ama emek yanında fikir ürünü olan ps yapımı canlı yükü belli ölçüdeki bir akvaryum için tasarlandı.

Eğer yanlış hatırlamıyorsam önceki benzer konunda ' SPS' mercan hedefin olduğunu yazdın. Başlangıç aşamasında dahi SPS kurmayı düşünen bir hobici için bu proje uygun değildir.

Kısaca seni tarif etmiyor.
    Yapabileceğini ve mütevazi şekilde isteğini net ortaya koyanları tarif ediyor bence...:yaz:

TRopikal ve mustafa karaeli bunu beğendi.
  7. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Aslında Temel abini söylediği çok doğru ps cola şişesinden oldukça pratik ve kolay ama sınırlı sayıda balık ve mercan için kullanıla bilir ben bu çalışmayla 150 litrede 2 clarki besledim 7 ay kadar fazlasını istedim portal ps yi yaptık şimdi 300 ltredeyim portal ps canavar maşallah.

8. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Yani bu olmaz diyorsunuz o zaman paraya kiyacagiz ne yapalim.Acaba sizin yaptiginiz portal ps gibi birsey yapabilir miyim hem kendim birseyler yapmak istiyorum.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 ? Hangi portal ps model ?

10. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Heralde en kotusu bile aslinda en az iyisi demek daha dogru 200 litreyi rahat cevirir. Ps modelinden ote motoruda onemlidir diye dusunuyorum.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Motor elbette önemli ama modifiye örneklerimiz ve tabi orjinal motor seçimleri de var. İtiraf etmek gerekirse son modifiye motorlardan büyük keyif almakla kalmadık, çok çok iyi verim aldık. Altını çizmek lazım çok çok iyi.

12. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Acaba bende kafa motoru modifiye edebilir miyim boyle yaparsam daha ucuz olacagi icin cift motorluda olabilir fazla parayla.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tek olsun iyi bir motor olsun her açıdan bence.

mustafa karaeli bunu beğendi.
  14. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Cift olsa ikiside iyi olsa.:heyo:

15. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Oğuz nasıl bir akvaryum kuracağını ve canlı yükünü bilmediğimden dolayı tam olarak seni tarif etmiş sayılmam.Temel abi çok haklı çünkü bu ps belli canlı yükü olan bir nanoyu kaldırabilecek güçte.100 litrelik bir nano kuracaksan içinde 10 kg canlı kaya 2 tane palyaço 1 tane damsel 1-2 tanede domates anemonu barındıracaksan sorun yok.Yok ben çok daha profesyonel bir akvaryum kuracağım canlı yükü fazla olacak diyorsan o zaman çok daha mantıklı düşünmek gerekir.Çok daha akılcı davranmak gerekir.Bir yığın emek harcayacaksın bir yığın para harcayacaksın canlı yükü oldukça fazla ve hassas canlılar besleyeksin ama tasarruf olsun diye kola şişesinden ps kullanacaksın.Bu çok mantık dışı.Eğer profesyonel bir kurulum düşünüyorsan dıy bölümünde üstadlarımızın yapmış olduğu harika dıy psler var.Sana en uygun olanını sanırım tartışarak bulabiliriz.Sen önce nasıl bir kurulum olacak ona karar ver.

Sayfayı Paylaş