1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

PSK 2500-Protein Skimmer Motoru (Pump)-Performans ve Temini

Başlığı 'Protein Skimmer Modelleri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 27 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

PSK 2500-Protein Skimmer Motoru Çin üretimi bir protein skimmer motorudur. Bu motoru uzun zaman çift olarak Ati 250 gövdeyle birlikte kullandım. Ati protein skimmer orjinalinde bu motorları kullanmaktadır. En azından yakın zamana kadar kullanmakta.

Köpük performansı olarak oldukça iyi bir motordur. Hatta şaşırtıcı oranda genel düşünce yapısının Çin malı olduğu üzerinden düşünürsek çok iyi diyebiliriz. Bu motorların zaman içinde bazı şikayetleri dile getirilmiştir ama bu şikayetler biraz da şansa bağlı olarak herkesin yaşadığı şikayetler değildir.

Kablo kırılması, sertleşmesi sorunu;

Evet bu sorun gerçekten çok yaşandı. Hatta yeni modellerde kalın kablo kullanılmasına kadar yapısını değiştiren bir şikayetti. Ben o yüzden satın aldığım tüm motorların motora giriş kısmından 30 cm kablonun üzerlerine kadar çıkarak silikon kullanırım ve bu sorunu en aza indiririm.

Elektirik kesintisi sonra kalkış sorunu;

Bu sorun tamamen şansa bağlı olarak herkesin yaşamadığı ama yaşayanın çok olduğu bir sorundur. Bu soruna sebeb olan ana etken kullanılan enkamat ağırlığı, balast sorunu veya çırpıcılı pin ağırlığı sebeb olmaktadır. Bu sorunu aşmak biraz tadilatla mümkündür.

Fiyat olarak bakarsak, PSK 2500 performans olarak fiyatına göre çok iyidir ve birçok üst düzey pahalı motorlarla güç olarak kıyaslanabilir. Platformumuz içerisinde oldukça fazla oranda modifiyesi yapılmıştır ve sıfır olarak bulunabilirliği konusunda sıkıntı yok değil ama az çok bulmayı başarıyoruz.:bilmem:

Kendin Yap Tuzlu Su- (DIY) Geliştirme

Sıfır ve ikinci el satış ilanları için ilan bölümü gezilebilir.

Tuzlu Su Satış İlanları

Motor hakkında tecrübeler için ''Ekipmanlar-Katkılar/Su Kimyası'' adlı kategoriye konu açılabilir.

Ekipmanlar-Katkılar/Su Kimyası

Saygılar...

cimlikaya bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş