1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pulların Kabarması

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde suqer28 tarafından 30 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. suqer28

suqer28

İsim:
    HAKAN ÇALIK
    Arkadaşlar benim 3 yaşında Japon balığım var ve pulları hep kabardı.Acaba bu neden oluyor ve bunun için kullanabileceğim ilaç varmı?.Pullar kabardığı için gövdesinin bazı yerleride kırmızı acaba neden.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Resim ekleme şansınız varsa daha sağlıklı cevap verebiliriz.Şuan ya balığınız kabız olmuş yada dropsy hastalığına yakalanmış olabilir.Ama dediğim gibi resim eklemeniz daha sağlıklı olacaktır.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bloat hastalığı olabilir, yem alma durumu nedir, akvaryum bilgileri, en son yapılan işlen ve yemleme durumu nedir?

suqer28 bunu beğendi.
  4. suqer28

suqer28

İsim:
    HAKAN ÇALIK
    Yemi günde iki kere veriyorum. Yemi rahat bi şekilde alıyo ama alınca dibe çöküyor. Akvaryum 20 litre olması lazım 50 boy/30 yükseklik/20 de yandan derinlik akvaryumculara sordum kuyruğunda kırmızılı beyazlı şeyler vardı mantar dedi bana. Onu kullanınca biraz geçti kuyruktakiler felan ama işte bu seferde pulları kabardı şişik gibi duruyo balık . Bir de ilcaın adı (mikofish)

Tamam şuan bir kaba aldım balığı öbürleride hasta olmasın diye resmi koyucam.

Fotoğraf0124.jpg Fotoğraf0124.jpg Fotoğraf0125.jpg Fotoğraf0127.jpg Fotoğraf0128.jpg Fotoğraf0124.jpg Fotoğraf0125.jpg Fotoğraf0127.jpg Fotoğraf0128.jpg

İnşallah resimler yeterli olur..

Ekli Dosyalar:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bloat olabilir bu, bol bol haşlanmış mezelye tanelerini ezerek ver yesin, bol dediğim yedikçe ver suya atma. Akvaryumun suyunu %40 damacaa su ile değiştir, oksijen olsun akvaryumunda. İnşallah düzelir.

suqer28 bunu beğendi.
  6. suqer28

suqer28

İsim:
    HAKAN ÇALIK
    İnşallah çok sağol bilgi verdiğiniz için.

7. suqer28

suqer28

İsim:
    HAKAN ÇALIK
    Arkadaşlar ben akvaryumculara sordum bu balık hastamı felan diye bana yumurta dökebilir dediler acaba öylemi ?

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O akvaryumcuya sordun mu Japon balığından yavru almış mı?
    Hakan öbür konunda sana söyledim 10 üzerinde hamilelik olayı yaşadım diye,benimkilerde aynı balıktı tül kuyruk,ben öyle bir şey görmedim...temo19

YIKIKTEMO, cirol ve suqer28 bunu beğendi.
  9. suqer28

suqer28

İsim:
    HAKAN ÇALIK
    Allah Allah o zaman ne bu balığın hastalığı değişik bişey.bilen yok mu ya.

Arkadaşlar bilen yok mu bu hatalığı lütfen yardım edin.
    :(

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Önce yazılanları uygulayıp uygulamadığını yazsan fena olmaz. Damacana su ile su değişimi yapacaktın, oksijen durumunu yazacaktın, balığa haşlanmış bezelye verecektin...ki görecektik. Ortada iki resim ve 20 litre akvaryum bilgisi ile bir noktaya kadar. Tekrar yazmam gerekirse, bloat hastalığı olabilir japon balığında.

Alparslan bunu beğendi.
  11. suqer28

suqer28

İsim:
    HAKAN ÇALIK
    Balığın suyuna biraz kaya tuzu atıyorum. Biraz düzelme oldu Japon balıkta gözlemime göre.

Alparslan bunu beğendi.
  12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İyi olmuş tuz,salyangoz bitki yoksa sıkıntı olmaz,bu ara seninde elin tuza deymiş yakında Deniz akvaryumu kurarsın artık...temo19

suqer28 bunu beğendi.
  13. gölge2006

gölge2006

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    CANBAZ
    Arkadaşlar iki günde iki balıgımı kaybettim. Karnı şiş ve pulları kabardı neden olabilir acaba diger balıklardan bulaşma olmuşmudur?

Sayfayı Paylaş