1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Puntius conchonius (Gül Barbus) Yardım lütfen...

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde dulda tarafından 11 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. dulda

dulda

İsim:
    Cumali Örüç
    Arkadaşlar büyük ihtimalle balığım hamile. Ben daha önce hep canlı doğuran beslediğim için bu balık nasıl üreme yapıyor bilmiyorum. Yani şuandan itibaren balığı bir başka tanka mı almam gerekiyor. Yanına bir erkek mi koyacağım yumurtaları döllesin diye. Tam olarak ne yapmam gerekiyor. Balığımın hamile olduğuna eminim. Yardım lütfen....

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: Puntius conchonius (Gül Barbus) Yardım lütfen...

Öncelikle gül barbuslar yumurtalarına ve yavrularına bakmazlar ve yavrularını yiyebilirler.Su sıcaklığı 18°-22°onlar için yeterli olacaktır. 70-80litre arası bol bitkili bir akvaryuma ayırabilirsiniz.Gül barbusları sayısı 5'den aşağı düşmemelidir.Tek başındayken balığınız çok stresli olacaktır.Gül barbuslar çifleşme döneminde daha parlak olurlar ve yüzgeçlerinde siyah nokta oluşur.

nil52 bunu beğendi.
  3. nil52

nil52

Yer:
    Ingolstadt, Germany
    İsim:
    nil genc
    BENDEDE BARBUS VAR AYRI BIR YERE ALDIM AMA DISARI CIKTI ICINDE DURMUYOR KÜPÜN ICINDE SADECE KUYRUGUNU SALLIYOR VE YEM BILE YEMIYOR NE YAPMAM LAZIM LTFEN YARDIM TSKLER.....

Sayfayı Paylaş