1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Purple tangde sürtünme

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde cüneydbayramça tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. cüneydbayramça

cüneydbayramça

Yer:
    bursa
    İsim:
    cüneyd bayramça
    İyi akşamlar herkese,son bir iki gündür takip ettiğim purple tangimde kaya ve kuma sürtündüğünü görüyorum,bunun nedeni nedir acaba ne yapmak gereklidir,teşekkürler...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Purple tangde sürtünme

Geçmiş olsun son derece dayanaıklı bir türdür. Balık ne zamandır akvaryumda, eski ise son yaptığınız işlemleri ve bunun yanında purple tangden sonra yeni eklenen bir balık olup olmadığını yazarsanız iyi olur. Akvaryumun ekipman ve hacim şartlarını da eklerseniz iyi olur.

3. cüneydbayramça

cüneydbayramça

Yer:
    bursa
    İsim:
    cüneyd bayramça
    Purple tangde sürtünme

Sağolun Temel bey,akvaryum sumpla 500 litre civarı,ekipman buble magus nac5a ps,atman 105 geri dönüş motoru,hydor coralia 2 ve seio prop1000 dalga motoru,25 kilo aragonit kum,10 kilo yıllanmış canlı kaya 21 kilo seramik kaya,en son blue tang ekledim ve klasik beyaz benek çıkardı 3 gün oldu yeni ithal balık kuru yemede alıştı ama hala beyaz benek var,balıklarımın hepsi kuru yeme alışık ama hergün nori de veriyorum,purple blue ve naso tang bayılıyor diğerleri yemiyor ama onlar için veriyorum.Purple tang 1 yıldır hobici bir arkadaşta idi oturmuş kuru yeme vs alışık sağlıklı etli bir balık ama son iki gündür rahatsız etti beni sürtünmesi ve buraya yazıp hem bana yardımcı olunması hem de ilerde bu konu ile ilgili sıkıntı yaşıycak arkadaşlar da faydalı olabilir düşüncesiyle bu başlığı açtım,cevaplar için şimdiden teşekkürler...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Purple tangde sürtünme

Yeni eklenmişse ph salınımı, stres ve farklı su şartları buna neden olabilir. Seachem. Reef Builder ve Reef buffer einizde bulunursa iyi olur. Ancak eğer kullanırsanız miktarı az tutun değerleri bir anda oynatmayın. Mesela iki tatlı kaşığı buffer ekleyin ve ertesi gün yine iki kaşık Builder ekleyin bu şekilde bir denge oturtmuş olursunuz. Balık ağırlıklı akvaryumlarda ph değeri düşme eğilimindedir. Akvaryumdaki diğer balıklara sıçrayacak kadar ilerlemediyse müdahale yanlış olur. Sarımsak kabul ediyorsa minik parçalar halinde verin ve imkanınız varsa devridaim motorunuzu sıcce 5000 ile değişin. Bu oksijen içeriğini artırırken daha kararlı bir ph ve yeni eklenen balıklarda bu oluşumları daha aza indirecektir. Bana sorarsanız başka bir müdahale şimdilik yapmayın ana tang içinde.

5. cüneydbayramça

cüneydbayramça

Yer:
    bursa
    İsim:
    cüneyd bayramça
    Purple tangde sürtünme

Teşekkürler Temel bey seachem marine buffer kullanıyorum,ilk kurulumda ekledim miktarı kadar,su değişimlerinde de ilave ediyorum,sicce kafa motorlarını hangi firma satıyor acaba,bir mahsuru varsa eğer özelden yollarsanız sevinirim..

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Purple tangde sürtünme

Biz de link ve firma ismi serbesttir Cüneyd Bey. Hobinin muhtaç olduğu ve hobinin içindeki kurumlar olduklarını düşünüyoruz. Bu yüzden sorun değil. Göstepe'de marinlıfe ve Erenköy Ethem efendi'de Marınlıfe var. Onlarda olabilir. İnternetten yine farklı yerlerden bulabilirsiniz.

7. cüneydbayramça

cüneydbayramça

Yer:
    bursa
    İsim:
    cüneyd bayramça
    Purple tangde sürtünme

Teşekkür ediyorum ilginize,hürmetler saygılar Temel bey...

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Purple tangde sürtünme

Rica ederim balığın iyi haberlerini bekleriz sizden inşallah.

Sayfayı Paylaş