1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pusula Denizanası (Chrysaora Mediterranea) Bursa Gemlik Narlı da

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde U.Uçar tarafından 18 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Merhabalar...

Geçen hafta sonu havalarında sıcak gitmesinden faydalanarak Bursa Gemlik Narlı sahiline gittik.Ama maalesef zehirli pusula deniz anası da (Chrysaora Mediterranea) hemen sahilin bir kaç metre uzağındaydı ve üstelik çocuklarda denizanasını göre göre sahilde yüzüyorlardı,uyardım ama pek dinlemediler, kameraya davrandım ve 30 sn kadar HD videosunu çektim.Renkleri ve şekli oldukça tatlı ama bir o kadar da zararlı.

http://www.vimeo.com/5190896

2. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Ufuk bey video çekimini açamadım fakat merak ettiğim HD video'yu su altında mı çektiniz ? Bende Nikon D90 kullanıyorum HD video çekebiliyor fakat Sualtı çekimi için aparat filan aradım bulamadım.Sizin makinenin markası nedir ?

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Ufuk abi videoyu bende açamadım. huh:

4. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    HD Videoyu, 3 metre den optik zoom la çektim. Kamera HD Toshiba video kamera.

5. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Ufuk abi su içinde çekmedin ama değil mi ?Suyun dışından herhalde ?

6. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Bu deniz anasını geçen hafta kartalda denizden su alırken gördüm birdaha denk gelirse yakalayıp akvaryuma atıcam gerçektende muhteşem bir canlı :heyo:

7. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Evet, HD video su dışından 3 metreden optik zoomla çekilmiştir.

Video ayarı yapıldı, izlenebilir.

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Ufuk bey 2 çekiminizide izledim çok güzel olmuş , elinize sağlık.. gözümüz gönlümüz şenlendi :) Teşekkürler

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bu deniz anaları insanı öldürmü ? Yada zararları nedir ? :bilmem:

10. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
  11. KeVoK

KeVoK

Paylaşım için Teşekkür ederim. Çok güzelmiş gerçekten. Bu kadar ele yakın olması birazcık kötü bilmeyenler alim elime felan derse sonu kötü olabilir.

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Çok güzel ama zehirli olması çok kötü. :( Vede öldürüyorlar zehirli diye ben büyük çekmece'de sahilde denize girerim sahilin orda bir cafe var müşterinin teki dedi şurda kırmızı deniz anası var dedi adam gitti aldı onu çöpe attı. :( Benim içim gitti aklımdan bir plan geçiyordu ama çöpten çıkarıp atsam mı diye en sonun çöpten aldım, insanların olmadığı bir yere bıraktım. :) Onu o çöp kutusunun içinde bırakcak kadar cani olmadım ben. :D

Sayfayı Paylaş