1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pusula Denizanası Türkiyede

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Emrah Ece tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
  2. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Allah belamı versin ben yazmayı düşünüyordum :D Uzantılarının boyu 2-3 metreyi buluyor.Kıpkırmızı birşey.Bursa'ya gelip gittiğim için sık sık feribottayken denizi gözlemliyorum.Bu sene ilk defa böyle kırmızı denizanası gördüm.Marmara'da artık girilmez denize herhalde.Korkunç görüntüleri var yahu olta: :(

3. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Sen yada ben ne farkederki :D zaten bu aralar çok karıştırılıyoruz Ben paylaşırım Cem yaptı derler, Sen paylaşırsın Emrah yaptı derler :D
    Bunlar tankerlerin suları ile geliyorlar sularımıza, denizlerimiz istilacı yabancı türlerin tehtidi altında katil yosunlar olsun, deniz anaları vs tatlı sularımız zaten ne idüğü belirsiz bi ton balıkla doldurulmuş fakat denizlerimiz daha beter hiç değilse tatlı suya ne bıraktıklarını biliyoruz denize neyin gelip gittiğini hiç kestiremeyiz

4. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Evet diğer denizanalarının arasında dolaşıyorlardı.Bir pislik var bu işin içinde demiştim içimden.Derinlerde olanlar daha bir korkunç görünüyor,sanki parmağımı soksam atlayacak gibilerdi ıyyyy montz:

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Çokmu zararlı bu deniz anaları ? huh: Temas halinde ne gibi sorunlar oluşuyor?

6. mete

mete

"Temas halinde ne gibi sorunlar oluşuyor?"

Demişsiniz.. Deneme yapmamanızı öneririm. :(

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Denemeye niyetim yok ama benim gibi yazın tabiri caizse ördek gibi sudan çıkmayan ve yüzmeyi çok seven biri için karşılaşma ihtimali çok yüksek olan birşey bu durum. huh: Ve olası temas halinde nelerle karşılaşacağımı ve nasıl bir tedavi yada buna benzer ön tedavi yapmam gerektiğini bilmem açısından sordum.

8. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Değdiği yeri amonyak ile yıkayacaksın ilk önce.Sonra da çeşmenin altında uzun uzun tutacaksın Olcay Abi...

Sayfayı Paylaş