1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

R.Octopus Deniz Akvaryumum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Aslan06 tarafından 19 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Levent bey merhaba,

Ben hazir sistemleri almadan once ve aldiktan sonra cok arastirdim turkiye ithalatini yapan firma bulamadim. Sans iste ankarada bir firmada son kalmis onuda ben aldim firmanin soyledigine gore akvaryum boyutlari buyuk oldugu icin tek seferde en az 5 akvaryum siparisi verilebiyormus, birde kar marji dusuk oldugu icin birdaha getiremedim diyor... aslinda bu sistem, redsea max ile pek ilgili degil yani boyutlari buyuk oldugu icin yer sikintisi olmamis her malzemeyi max boyutta ve kapasitede kullanmislar iscilik cok iyi, malzeme kalitesi cok iyi, birde tasirma boru sistemi cok guzel....yani eve siparisle akrilikten akvaryum yaptirmissiniz gibi ...

Pennywise bunu beğendi.
  2. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    belirttiginiz urunun cesitli versiyonlari internette mevcut..turkiyede bende hic rast gelmedim..sansliymisiniz :)

Aslan06 bunu beğendi.
  3. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Evet turkiye de bulmak oldukca zor, sans iste bana denk geldi, aslinda turkiyede boyle akvaryumlar yapilamaz mi, yapilir ama gayret yok iste

Pennywise bunu beğendi.
  4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Valla ben bir mobilyacı olarak bunun araştırmasına girdim. Nasıl yapılmalı neler olmalı diye birkaç zamandır düşünüyorum. Ebat olarak da 3 model gibi bir üretim yapılacak. Tabi bombeli cam için ciddi adet yaptırmak gerekiyor ki kalıp parası dert olmasın. O sebeple düz cam extra clear kullanılacak bir cam ve sump. Piyasadaki standart modellerin dışında birşeyler olmalı. Sessiz çalışan litreye ve yüke göre iyi bir PS, Düzgün bir aydınlatma sistemi sizdeki led sistemi çok güzel bana göre, iyi kalitede dalga motorları, sağlam bir mobilya (orası benim işim), şık bir tasarım. Akvaryum evin en güzel yerine konulan bir ürün. Zaten böyle bir şeyi gercekleştirecek olursam ilk protitipi kendime yapacağım kuvvetle muhtemel :)

5. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Levent bey cok guzel fikirleriniz sonucta klasik ama atomu parcalamiyacagizya, alti ustu cam ve tahta... dediginiz gibi en zor is camin bukulmesi gerisi kolay .... basarilar dilerim

6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Aynen öyle ama bu işin en önemli tarafı karlılık. Işte bütün kapılar buraya çıkıyor.

7. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Levent bey bence deniz akvaryumlarindaki en buyuk sorun aydinlatma, diger sorunlar bir sekilde cozuluyor ama aydinlatma sikintili .... ben dermani zetligt ta buldum...

8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Sizdeki zetligthtan sonra ben iyice gaza geldim. Gayet başarılı duruyor.

9. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Aynen katiliyorum bu zetlight in bence (sps haric) vertexden, ondan bundan cok farki yok gayet basarili bir armatur, fiyati iyi, fiyata gore performans cok iyi, birde watt cok dusuk teki sadece 10 watt daha ne olsun ....

10. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    dun 30 lt akvaryum icin ucuz olabilir mantigi ile bu isleri yapan bir arkadasdan fiyat aldim..450 tl istedi!!sahibinden uzerinde su amda 175 tl ye sifir zetlight bulmak mumkun!! bu sebebten isik icin biseyler yaptirmak mantikli durmuyor

11. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Aklin yolu bir iste, nano icin 450 tl fazla bir rakam 50 e 50 lik bir nanoda zetligt tek basina fazla fazla yeter.... zetligt in sps ye yonelik diger bir alternatifide aquareef bende var onuda kullandim benim mercan yapima fazla geldi ama oda guzel bence .... simdi bosta duruyor satilik...

12. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Şu anda maddi durum zetlight yetiyor .. Senin aquareef benım guc yetmez su anda abi :)

13. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Kisinin kendisinden kaynaklanmayan sebepler haricinde, surdurulebilir akvaryum sistemleri icin bence uc onemli faktor var bunlar zamaninda duzgun yapilirsa sonrasi rahat olur.

Ne istedigimize tam karar vermek,
    Kurulumda ucuza kacmamak,
    Dis faktorleri iyi hesaplamak.

14. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Birkac foto daha,

Ekli Dosyalar:

15. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    CAM00094.jpg

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  16. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
  17. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Akvaryumundaki baliklar,
    4 tang
    16 percula
    4 cromis
    3 antias
    3 Bleny
    2 damsel
    Dotback

helios2007 bunu beğendi.
  18. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Unutmusum bir tanede fire fish var tepesi tik tik li : )

Pennywise bunu beğendi.
  19. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Akvaryum gun gectikce guzellesiyor, bir yandan satis icin ilan verdim, diger yandanda kiyamiyom, surumcemede gidiyor ogle... kayalardan hergun farkli bir canli cikiyor dun 1-2 cm boyunda salyongoza benzer bir canliyi kayalarin tepesinde havaya baloncuk uflerken gordum, cikan baloncuklari nemolar yemeye calisiyordu, blenilerden buyuk olani deniz kabugunun icine yuva yapti ne kendi cikiyor nede kimseyi yaklastriyor oraya, mayinli bolge gibi :)

Son olarak anac nemolardan biri disari atlamis sanirim yerde yarim saat kalmis ben gordugumde kurumustu, nefes almiyordu cok uzuldum aldim sumpa attim 5 dk sonra aniden nefes almaya basladi ama sadece 1 gun yasadi ...

veysel, helios2007, harfuzmani ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Geçmiş olsun Aslan.

Sayfayı Paylaş