1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

radyasyon

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde A_D_I_G_E tarafından 13 Haziran 2010 başlatılmıştır.

 1. A_D_I_G_E

  A_D_I_G_E

  Mesajlar:
  7
  İsim:
  fettah
  Benim sorum şu biliorsunuz günümmüzde rasyasyon vermeyen alet yok gibi şimdi benim masam büyük diye tv nin yanına akvaryumumu koymak istiyotum. Zar zor sığıyorlar acaba balıklara bir manisi var mı böyle bir şeyin ?
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Televizyonlara oldukça yakın birçok akvaryuma şahit olduk bir sıkıntı yaşandığını duymadım. Ancak sallantılarda akvaryumdan taşma olup Tv içine giderse sıkıntı olabilir sanırım.
   
 3. murer

  murer Kıdemli Üye

  Mesajlar:
  4.174
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Murat ERCAN
  Televizyonun akvaryuma bir sıkıntısı olmaz ama, akvaryumdan buharlaşan su televizyona sıkıntı verebilir...
   
 4. LostRua

  LostRua

  Mesajlar:
  3.604
  Yer:
  Konya
  İsim:
  Doğuş ARISOY
  Aslında biraz düşünmek gerekiyor televizyonun yararlarını zararlarını. Şahsen bence çok sakıncalı olabilir radyasyon olarak düşünme. Ama daha çok şeyler var. Örnek olarak verecek olursak kapı girişlerine koymayın diyorlar akvaryumu neden sürekli ani açılmalar olabilir. Balıklar strese mağruz kalır. Televizyon izlenilen odadada ses olacaktır ışık olacaktır bunların zararlarını düşünmek gerekir. Hem o kadar emek veriyorsunuz ve bir hareket ile akvaryumunuzunda ne oluyor görmek güzel oluyor şahsen o yüzden odama koydum. Tamamiylede öneririm. Çünkü akvaryum durdur devam et bir hobi değildir. Olaylar bir anda gerçekleşebilir. Odanızda olursa bir anda bir çiftleşmeye mağruz kalabilirsinizi. Yada dişinin yavru salmasına. Daha çok örnek verebiliriz. Akvaryum sabit olduğu sürece taşıyacak bir yer olacağı şekilde ğüneş ışığına maruz kalmayan kapı yakınlarında olmayan bir yere konulabilir. Ama şahsi düşüncelerde önemlidir.
   
 5. A_D_I_G_E

  A_D_I_G_E

  Mesajlar:
  7
  İsim:
  fettah
  Teşekkür ederim ona dikkat ediyim sağolun :em:
   

Sayfayı Paylaş