1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Rahat yok...

Başlığı 'Labirentli Balık Türleri Forum' kategorisinde ozcan13 tarafından 19 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Dün elma salyangozu aldım.Çürüyen bitkileri felan yer diye tamer abi biraz kızcak ama olsun.
    Bendeki betta bırakmıyor hayvanı kabuğuna hamleler yapıyor.Salyangoza yem attım tam yiyodu geldi betta yedi. :uyari:
    Salyangoz pek çıkmıyor kabuğundan bi bakıyor betta hemen saldırıyor hemen geri giriyor.Salyangoz yukarı çıkıp hava da almıyor.Acaba bi sorun olur mu?

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Rahat yok...

Özcan abi problem olacağı kanaatindeyim. Çünkü salyangozlar bazen saf oksijene ihtiyaç duyarlar. Sudaki çözünmüş oksijen bazen yeterli gelmiyor. Hatta bazen değil genelde yeterli olmuyor.

3. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Rahat yok...

+1 Özcan abi.

4. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Rahat yok...

Eee ne etcez dön:gif

5. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Rahat yok...

Betta ya kız biraz. :D

6. taygun

taygun Guest

Rahat yok...

Rica ederim Özcan kardeşim. Ben niye kızayım sana. İste bir daha göndereyim bitki...

Özcan ya senin bu betta çok aksi. Sen onu evlendir gitsin. Yanızlıktan ne yapacağını şaşırmış o kerata.. Ona buna saldırıyor. :hasta:

7. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Rahat yok...

Cüce vatoza da az çektirmedi.Geçen gün bitkileri düzeltiyom serçe parmağımdan bi ısırdı.Korktum ya birden bi ısırdı.Acıtmıyor ama yine hisettiriyor.Tamer abi Sazlar hariç bütün bitkiler Taş gibiler elodea yanlardan küçük küçük filiz verdi.Anubias sanırım 1 yaprak açtı.Java fern de bayağa topladı.Java moss daha kayaya yapışmadı.Subulatalar da iyiler ama onlarda bi gelişme göremedim.Işığıda yaptım.Çok güzel oldu akvaryum.Sıra geldi balıklara.İnşallah lepistes ve moli alcam.Tabi benim betta parçalamassa.Ara sıra vuruyorum bettaya pek yanaşmıyor artık elime. smiley18.gif

8. taygun

taygun Guest

Rahat yok...

Bitkilerini güle güle büyüt dostum. Eğer birşey olmayacağını bilsem sana balık alır da gönderirim ama biraz sor sanırım.

Subulatalar zaten uzamazlar. Onlara cüce saz olarak bakabilirsin. Zaman tanı onlara. Daha sonra alttan üremeye başlarlar. Sazların kökleri daha önce dediğim gibi bırak suda kalsın. Toparlanıp tekrar büyüyeceklerdir, emin ol.

Bir resim görseydik kardeşim. :cicek:

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Rahat yok...

Özcan abi kafana takılan tüm soruları sormanı rica ederim. Senin bettan gibi bir beta henüz görmesem de senin sorularını sabaha kadar dinlerim. ;) Sorun çıkacağını ben de düşünmüyorum.

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Rahat yok...

Evet Özcan abi resim bekliyoruz acilen. :)

11. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Rahat yok...

Bettanın resmini mi?Haftaya arkadaştan fotoğraf makinesi alcam inş. o zaman daha güzel birşeyler çekcem.Işığıda yaptım akvaryuma.40w lık bir ampul taktım bitkilerde fotosentezi çok kolay yakaladım.Ama ampul acayip ısınıyor.Elma salyangozunu akavaryumdan çıkardım.Betta rahat bırakmadı.Küçük kare camdan bir kaba koydum.Akvaryumdaki sararan yapraklarıda verdim.Bayağa yedi.Sonra biraz da yem attım onları da yedi şu an keyfi yerinde burda:gif Bugün farkettim taygun abi senin bitkileri talan ettik java fernin bi yaprağı kopmuş suyun dibinde dik bi şekilde duruyor acaba o kök salar mı yoksa çıkarıp atıyımmı?Bu salyangozlarada bayıldım ya.Akvaryum sadece salyangoz ve çöpçü akvaryumu mu yapsam ne?Tabi ilk bettayı şutlamak gerekiyor....

Sayfayı Paylaş