1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Rahatsız eden fikirlerden / düşüncelerden biri daha..

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde suret tarafından 24 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Satmak… Birşeyleri neden satarız? Neden alırız? Satmak için almadık ya, ticaretini yapmıyorsak tabii. Peki nasıl başlamıştı bütün bunlar?
    Bir hevesle alınan binbir zahmetle kurulan bir akvaryumun lağ edilmesi fikri neden en başta aklımıza gelmiyor da aylarca sorna geliyor? Bir şeyleri öğrendikten, başarmaya çalışıp kimi zaman başarıp kimi zaman canlıların ölümüne sebep verdikten sonra neden akla düşer ki bu kurt yeniği?

En güzelini istemekmidir en başta yapılan hareket, güzel olacağına inanmak mıdır? Kendini ispat mıdır bir nevi yoksa kaybedilen bir şeylerin yerine gelmesini ümit etmekmidir? Eksikliği tamamlamak veya yerine koymak güdüsü müdür? Hobi nedir? Bununla mutlu olacağım, bu benim hayatımı değiştirecek, bununla ilgileneceğim, onunla yatıp kalkacağım. Pek çok şeyi göz ardı edip bazen de kendimi kaybedeceğim, hırslanacağım, sakinleşeceğim. Karşısına geçip izleyeceğim, başardıklarımı düşüneceğim, başarılarımın getirisine bakıp keyif alacağım ama hep bir adım ilerisini düşüneceğim..

Neden satılır ki bunca emek üç paraya? hem de zararına… Tekrar başlayacak mıdır bu akvaryumunu satan kişiler, var mıdır çevrenizde kurup kurup satıp sonra yine sıfırdan başlayan?

Akvaryumu satmak ve herşeyi sıfıra indirgemek, belki uzun bir zaman sonra yeniden başlamak. Önce bu sorulara cevap vermek, kendi kendime neden olmak, sebep olmak..
    Akvaryumu satmak. düşüncesi..

2. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer
    Cevap: Rahatsız eden fikirlerden / düşüncelerden biri daha..

Hayat deneysel öyle de olmalı. Hata yapan insanlar deneyimlerin doğruluğunu tekrar ispat ederler bazen de deneyimlerin çok da doğru olmadığını.

Maymun iştahlılık haricinde zararın neresinden dönersek kardır.

3. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Canın sıkılmış bu işten senin Burak, yolcusun anladığım kadarı ile. Diyecek bir şey yok hayırlısı olsun.

4. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

oldukça...
    hayırlısı, kısmet...
    daha fazla ne diyebilirim ki?

ama içimde uhde kalan bir kaç laf var, onları sahibine teslim etmezsem gözlerim açık gider.. Burada bilgi paylaşan kişilerden değil içiniz rahat olsun siz değilsiniz :) (Yani bilgi paylaşanlardan değil!)

5. vkguven

vkguven

İsim:
    güven

Forumda ne kadar yeni olduğum malum.Fakat portalı açıp "çek fişi..." başlıklı yazıyı, canınızı sıkan gerekçeleri okuyunca hiç tanışmamış olmamıza rağmen bir kaç satır yazmak istedim.
    ilk olarak yazıyı okuyunca hüzünlendiğimi belirtmek isterim.Bu kadar emek verilen, yol katedilen akvaryum bir çırpıda dağıtılamayacak kadar değerli(dir).Hayata dair bölümüne yazdığınız yazıdan da ürünlerinizi satmak için verdiğiniz yazıdanda kolayca anlaşılıyor ki her ne olduysa canınızı çok sıkmış.Bu ruh hali ile aldığınız karada bu olmuş.Portaldaki samimi havanın bana verdiği cesaretle kararınızı bir kaç gün erteleyip daha sakin bir kafayla karar almanızı önereceğim.İnanın kafamda o kadar çok şey dönüyorki bunları yazarken, kelimeler peşi sıra yazamıyorum.Neticede "ok yaydan çıktı" mantığıyla hareket etmeden sakin sakin oturup karar vermenizi öneriyorum tanımadığınız bir arkadaşınız olarak.

Son söz Mevam neylerse güzel eyler.Herşeyin hayırlısı.

Sayfayı Paylaş