1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Rainbow Galerisi ...

Başlığı 'Afrika ve Asya Balıkları Forum' kategorisinde aqua_boy tarafından 22 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor
    Bu başlıkta Rainbowlarımın DSLR makine ile çekilmiş kaliteli fotoğraflarını yayınlayacağım. Amacım elimden geldiğince fotoğrafçılığımı geliştirip bu güzel ama hobiciler arasında yaygın olmayan türü tanıtmak. Çok uzatmadan fotoğraflara geçelim. Çektikçe güncellemelerde bulunacağım ;

Melanotaenia Affinis ;

Melanotaenia Sp. Australis

Melanotaenia Boesemani ;

Glossolepis Incisus ;

Melanotaenia Lacustris ;

Glossolepis Multisquamatus ;

Melanotaenia Parkinsoni ;

Melanotaenia Trifasciata "Coen River" ;

Eğlenceli bir kare ;

Fotoğraflar şimdilik bu kadar...

Canon 350D ile otomatik modda son fotoğraf hariç flaşlı çekilmiştir. Balıklar son derece hareketli olduğu için flaşsız beceremedim malesef. Son fotoğrafta flaşsız denedim ve böyle bir sonuç ortaya çıktı. Makineyi getiren kuzenim Can'a tekrardan teşekkür ederim ...

Saygılar , yorumlarınızı bekliyorum..

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 25 Haziran 2015
    lepistes ve sadangur bunu beğendi.
  2. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Rainbow Galerisi ...

Bu balık türü pek ilgimi çekmese de fotoğraflar gayet güzel. Hatırlarsan bu türü besledin diye tepki göstermiştim :F

Ama sen mutluysan biz zaten keyifliyiz kıvır:gif

3. taygun

taygun Guest

Cenk Merhaba,

Hem fotğraflar ve hem de balıklar çok güzel. Çünkü aynı balıklar bende de var. :D Nasıl oldu da bu ortak noktayı kaçırdık, çok şaşırdım.

Sana fotoğraf konusunda bir tavsiyede bulunayım, sen de bana flaşla o fotğrafları nasıl çektiğini öğret... Fotoğraf çekmeden önce muhakkak akvaryum camını hem içten ve hem de dıştan temizle ki resimler gözüken o beyaz noktalar çıkmasın.

Şimidye kadar çektiğim flaşlı tüm fotoğraflarda flaş camda parladı. Seninkiler nasıl oldu da parlamamış, anlamadım. dön:gif Bu işin sırrı nedir acep?

Saygılar

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 25 Haziran 2015
  4. Portnoy

Portnoy

Rainbow Galerisi ...

Canon 350D ile çekilmiş ..Parlamaz flaşı ona göredir .. :F

5. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor
    Rainbow Galerisi ...

Herkeze çok teşekkür ederim ...

Balıklarımla oldukça memnunum ve uzun sürelerde memnun olacağım. Artık kolay kolay bu türden vazgeçmem ...

Tamer Abi çok teşekkürler bende şaşırdım bunca zamandır nasıl farkedemedik :bilmem: Malesef naparsam yapayım o lekeleri bir türlü çıkaramadım. Malesef cam çok dandik(akvaryumda öyle) ...

Oğuzhan Bey açıkçası ne ima ettiğinizi pek anlayamadım ama yinede teşekkürler .. Eğer isterseniz flaş patlamış fotoğraflarıda yollayabilirim ;) Makineden ziyade biraz tekniklede alakalı ...

Tamer Abi nasıl çektiğime gelirsek öncelikle DSLR makine olduğu için tepe flaşı var ve makineyi biraz eğik tutup çektiğimde parlamaların önüne geçiyorum. Ayrıca flaşı biraz kısıp önden yaklaşık 4-5 cm perdeleme yaparak yine parlamaların önüne geçebiliyorum ama karanlık olabiliyor. Makinen eğer compact ise perdemele yöntemini uygulayabilirsin. Eğer DSLR ise biraz eğik tutarak balığı objektife alıcak şekilde yakınlaşıp deneyebilirsin ...

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Rainbow Galerisi ...

Tam bir fotoğraf galerisi olmuş Cenk ellerine sağlık. Yapacağın eklemeler ile foruma ait güzel karelerden oluşan bir kaynak olacak. Ben senin fotoğraf çekimi konusundaki başarına seninde bildiğin gibi hep değinirim. Güzel bir hobi seçmişsin kendine akvaryum dışında. Başarılarının devamını dilerim.

Tüm balıklarına ise 41 kere maşallah. naz:

7. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Rainbow Galerisi ...

Harika fotoğraflar Cenk :helalolsun:
    Hem akvarist hem de fotoğrafçı olarak çok başarılısın. Bunu herkes çok iyi biliyor. Her alanda bu kadar başarılı olmanı diliyorum.

Saygılar.

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Rainbow Galerisi ...

Gerçekten çok güzeller çok güzel çekilmiş fotolar paylaşım için teşekkürler. Rainbowların tüm türlerinim seviyorum bitkili akvaryum yaparsam Rainbow alıcağım. :)

9. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor
    Rainbow Galerisi ...

İyi dileklerini ileten herkeze çok ama çok teşekkür derim , sağolun varolun ...

Fotoğraf çektikçe güncellemede bulunup güzel bir arşiv oluşturma niyetindeyim ..

10. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Balıklarınız çok güzel , resimleriniz harika... burda:gif
    Uzun zamandır bakmayı düşündüğüm balıklar , bir kısmını bulabilsemde hala bulamadıklarım var ,
    bitkili tanklarda çok güzel seyri oluyor...
    sağlıklı balıklar dilerim...

11. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür

Balıklar çok güzel , resimler de öyle , elinize sağlık , açıkçası günlerdir bu balıklardan arıyorum forumda ilanım mevcut ,
    seyri çok hoş balıklar bunlar , elinizde olduğu için çok şanslısınız .

12. seyyaHH

seyyaHH

Yer:
    Ankara
    İsim:
    KÖKSAL YILDIRIM
    Paylaşım için teşekürler gayet hoş ve seyri güzel.

Sayfayı Paylaş