1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ramirezi balık türü ve tavsiyeleriniz.

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde kerem11 tarafından 20 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Selam öncelikle arkadaşlar ramirezi balıkları çok hoşuma gitmeye başladı.Bir 100 ltrelik akvaryum kursam tekrar kaç tane almalıyım ? Sizce almalımıyım ? Bunun yanına canlı doğuran yerine mücevher le beslesem sorun olurmu ?

Sizlerden olumlu olumsuz yorumları bekliyorum ?

2. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Cevap: Ramirezi balık türü ve tavsiyeleriniz.

Fiyat 7 tl miş burda araştırdım.Uygunmu kaç tane alayım ?

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Ramireziler, bol bitkili tank ve yumuşak suyu seven ve narin yapıda balıklardır. Mücevher ise tam tersi...

4. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Tuzlu su kurmasaydım bitkili kurup Ramirezilerden güzel bir ordu kurmayı düşünüyordum. Kadıköy'de Rasim bey var, akvaryumist, kendisinde bu balıkları bulabilirsiniz ve bilgi de alabilirsiniz. Dürüst bir satıcıdır. Bana çok uzak olması nedeniyle hiç gidemedim. Elinde olup da sağlıklı olduklarına emin olmadığı balıkları satmamak için müşteriye var ama onları satmıyorum diyebilen bir kişidir.

kerem11 bunu beğendi.
  5. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Teşekkürler ama ben Bilecik Bozüyükte oturuyorum.İstanbula gitsem dahi nasıl bulacağım o kişiyi . :)

6. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Aslında bitki ve deniz? Neden olmasın. Bi bakiyim bakalım...

Rasim bey : Akvaryumist

7. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI

Ramirezi görsel olarak bakabileceğiniz en güzel balıklardandır. Ben uzun süre ramirezi baktım. Yetişkin olduklarında tankın içerisinde yer kapma mücadeleleri ve kafa kafaya yaptıkları zararsız kapışmaların seyrine doyum olmuyor. Bakımı hassas densede ben pek bir sıkıntılarını görmedim. Tabiiki tankınızda olmazsa olmazı iki şey var. Birincisi bolca kütük, ikincisi ise bitki. Ramirezi genel olarak nitrata karşı hassas bir balık. Size tavsiyem tankınızı kurduktan sonra bir süre tetra türü balık besleyin. Eğer tetralarınızda kayıp yaşamazsanız ramireziyi o tankta rahatlıkla yaşatabilirsiniz.
    Ramirezi genelde yavaş bir tür olduğundan sert balıklarla beslenmesi uygun olmaz. Ayrıca cüsse olarak ramireziden büyük balıklarda ramirezi üzerinde strese neden olur. Canlı doğuranlarla beraber bakarsanız canlı doğuranların yavrularına saklanabilecek ortamlar oluşturmanız gerekir. AKsi takdirde yavrular tankta barınamazlar. Ramirezi ile bakabileceğiniz en güzel tür neon, kardinal tetralarla kırmızı burun tetralar olacaktır. 100 lt akvaryumda en fazla 3-4 ramireziye bakabilirsiniz. aksi takdirde yer kapma mücadeleleri çok stresli olacağından balıklarınızı kısa bir süre içerisinde stresten kaybedebilirsiniz. 100 lt tanka dediğim gibi 3-4 ramirezi ve 12-15 balıklık bir neon tetra sürüsü gerçekten güzel olacaktır.
    Dekor konusunda size verebileceğim tavsiye balıklarınızın rahat etmesi için kütüklerle bolca saklanma alanları oluşturun. İlk başlarda ramirezileri görmekte sıkıntı çekebilirsiniz ama kısa bir süre sonra ramireziler kendini göstermeye başlayacaktır.
    Umarım verdiğim bilgiler yardımcı olmuştur.

sachkeen bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş