1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ramirezi doğal yaşam alanı ve tür bilgisi

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde cirol tarafından 23 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Ramirezi Güney Amerika'nın Amazon Nehri kollarından birinde yaşayan bir tür cüce cichlid türüdür

Davranış biçimi:

Karma akvaryumlarda rahatlıkla beslenebilirler.Ramireziler barışçıl karakterlidir.

Uyumlu oldukları türler:

Discus
    Melek
    Apistogramma türleri
    Cüce vatoz
    Corydoras(çöpçü türleri)
    Neon tetra
    Kardinal tetra
    Red nose tetra
    Black tetra
    ...ve diğer ufak tetra türleri

Ramirezilerin yaşam alanlarında dallar kökler ve yer yer bitkiler bulunur. Akvaryum dekore edilirken buna göre dekor hazırlanmalıdır. Su şartları yumuşak olmak zorundadır.

http://[[url]http://www.ressim.net/out.php/i318677_20080316-133222-mikrogeophagus-1-.jpg[/url]
    /img]

[img]http://www.ressim.net/out.php/i318679_20080316-133303-mikrogeophagus-1-.jpg

Bir çift ramirezi için minimum akvaryum boy 60 cm olan yüksekliğide en az 40 cm olan bir akvaryum olmalıdır...

Cinsiyet Ayrımı

Erkeklerin alt yüzgeçleri kanca biçimini alarak dişiye nazaran daha büyük olur...
    Dişilerin dudak yapıları erkeklere nazaran genelde daha narin görünümlü olur..
    Dişilerde karında üreme dönemi eflatun veya pembe bir renk hakimdir. Yukarıdaki ikinci resimde de görülebilir. Bu pembelik normal zamanlarda da süliyet halinde mevcuttur

volkantr34 bunu beğendi.
  2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Paylaşım için teşekkürler İsmail abi çok güzeller tür bu cüce amerikanlarç Canlı doğuranlarla bile bakılabiliyorlar. :) Emeğine sağlıl. :)

3. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Eline sağlık İsmail abi iyi bir derleme olmuş. :) Ben pek yaşatabilene rastlamadım ancak şu kışı sağ salim atlatalım Şubat-Mart gibi bende bitkilide Ramirezi düşünüyorum. :) Yavrularının resimlerinide paylaşırız Allah izin verirde o zamana kadar yaşarsak. :F

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

İnşallah seha kardeşim şimdiden sözünü alayım ilk yavrulara talibim :F

5. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Abi ben beslediğim balığı yavrusunu alacak kadar rahat ettiremezsem içime batar. burda:gif Ramirezi'ye girersek inşallah yavrularınıda alırız. :) Önemli olan habitatlarını iyi bilip ona göre davranmak.Sonrasını onlar yapıyor zaten. :) Alırsam yavruları ilk dedeleri ben olurum,ilk üvey dede adayıda sensin abi. :D

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Mikrogeophagus ramirezi

7. hwodrag

hwodrag

İsim:
    Mehmet Birleştiren

Arkadaşlar ramirezi ve kribensis 50 ltlik tankta beraber yaşarmı?. Ve biryerde ramirezinin bütün canlı doğuran yavrularını kolayca yediğinin fakat karides ve karides yavrularına hiç karışmadığını okudum acaba bu bilgi gerçekçimidir, bana hayal ürünü gibi geldi fakat sizlerin fikirlerinizi almak istedim.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İki türde sakin, yavaş ve barışcıl ama hacim küçük olduğundan küçük sürtüşmeler olabilir. Ramirezi canlı doğuran yavruları yiyip karides yumurtalarına dokunmamaları hakkında ise test edilmesi ve ya tecrübe edilmesi gereken bir konu olduğundan fikir yürütemeyeceğim. burda:gif

9. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Ben şu an Ramirezi'leri değil ama en yakın tür olan Altispinoza'ları canlı doğuranlar ile test ediyorum... Tabii işin içinde Melekler ve Cennet balıkları da var ama bir altispinoza yavru yerse muhakkak görürüm... Yerleşim bölgeleri arasında bir uçurum var... Ramirezi/Altispinoza tamamen dip balığıdır (nerede ise)... Canlı doğuranlar -özellikle de yavruları (Xiphophorus türlerinin yavruları hariç)- nerede ise tamamen yüzey balıklarıdır... Yani bir Altispinoza'nuın yavru bir Poecilia cinsi üyesini yiyebilmesi için yüzeye gelmesi lazım... :)

Sayfayı Paylaş