1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ramirezi Konusunda Yardım

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde rappier tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. rappier

  rappier

  Mesajlar:
  326
  İsim:
  Mecit BAĞCI
  Şu anki bitkili tankıma ramirezi eklemek istiyorum.

  akvaryum son budamalardan sonra seyrek sayılabilecek bir bitki örtüsüne sahip. tankımda lepistes-endler yetişkin ve yavruları ile birlikte neon tetra, kırmızı burun tetra, çöpçü, cüce vatoz, sae-cae, elma salyangoz ve kiraz karidesler var.

  öncelikli sorum ramireziler yavru lepistesleri yermi ??
  ikinci olarak kirazlara dokunurlarmı ??
  son olarak eğer yavrulara ve kirazlara birşey yapmazlarsa 200 lt tanka 1e 1d mi yoksa 1e 2d'lik bir koloni alayım.
   
 2. murer

  murer Kıdemli Üye

  Mesajlar:
  4.174
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Murat ERCAN
  Ramirezi Konusunda Yardım

  Zannetmiyorum yavrulara karideslere dokunacaklarını, Mecit bey.

  Ramirezi alacaksanız, discus gibi tek eşli ve sürü balığı olduğunda en az altılı grup almanız gerekir. Eğer ki çift alma şansınız var ise bir veya iki çift alabilirsiniz......
   
 3. rappier

  rappier

  Mesajlar:
  326
  İsim:
  Mecit BAĞCI
  Ramirezi Konusunda Yardım

  Çift alma şansım yok. Bilirsiniz ramireziyi bulmak bile şans. Önümüzdeki hafta 2e 2d bir koloni oluşturmaya çalışacağım. Tabiiki bulabilirsem. :cicek:
   
 4. Emrah Ece

  Emrah Ece

  Mesajlar:
  2.341
  Yer:
  İSTANBUL
  İsim:
  emrah ece
  Ramirezi Konusunda Yardım

  Mecit abi ramirezi alma altispinoza al sonra pişman olmayasın ;)
   
 5. volkantr34

  volkantr34

  Mesajlar:
  3.342
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Volkan
  Ramirezi Konusunda Yardım

  Mecit abi ramirezi için acele etme.. Benim akvaryumcuya bakiyim eğer varsa ordan alırız.. Sağolsun bir arkadaş benim ramirezilere altispinoza dedi ( dön:gif ) ama fotoğraflarla karşılaştırınca ramirezi olduğu anlaşıldı.. Bende 4 tane almıştım.Şuan 1 çift eş tutmuş durumda birbirlerinden hiç ayrılmıyorlar..Suyun yumuşak su olduğu sürece bakabilirsin.. Benim 6 - 6,5 dolaylarında ph'ım o yüzden ben aldığım günden beri hiç kayıp yaşamadım.. Zaten video'u izlediysen görmüşsündür.. İnternette ramirezi hakkında iyice bilgi topla o şekilde o balığa yönel.. Ne yavru balıklara nede karideslere ilişiyorlar.. Arada bir karideslere yönelselerde zarar verici hiçbirşey yapmıyorlar.. Tubifex falan verirsen değme keyiflerine.. Kuytu yerlerde oluşturursan tankında çok güzel olur..
   
 6. rappier

  rappier

  Mesajlar:
  326
  İsim:
  Mecit BAĞCI
  Ramirezi Konusunda Yardım

  Yavrulara ve karideslere dokunmadıklarını duymak güzel. Öyleyse benim akvaryuma girebilirler. Hoş lepistes olayından sıkılmaya başladım gibi. Belki lepistesleride akvaryumdan çıkartırım.Onun yerine son zamanlarda artarak ilgi göstermeye başladığım tetra olayına yönelirim. Yirmilik üç grup benim akvaryum için ideal olur herhalde. Aklımda şu an için neon, rednose ve rasbora üçlüsü var aklımda. Belki bunların yanına kardinalide ekleyebilirim. Son olarakta hepsinin yanına ramireziyi ekledimmi tamam olur...
  Taban balığı olayına ilgimi kaybetmeye başladım. Yinede dört tane bronze çöpçüyü akvaryumumda tutmaya devam edeceğim. Cüce vatozları ise dört adet bırakıp kalanından kurtulmayı düşünüyorum.

  Volkan dediklerinin düşününce bu hassas kardeşleri alma konusunda biraz daha beklemeye karar verdim. Neden dersen evi taşıdığımda tabanı falan komple karıştıracağım. Ayrıca suyuda %80 civarı değiştirmek zorunda kalacağım. Bizim ramirezi işi bu yazın ortalarına kalır gibi, zamanı gelince konuşuruz.
   

Sayfayı Paylaş