1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ramirezi Konusunda Yardım

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde rappier tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Şu anki bitkili tankıma ramirezi eklemek istiyorum.

akvaryum son budamalardan sonra seyrek sayılabilecek bir bitki örtüsüne sahip. tankımda lepistes-endler yetişkin ve yavruları ile birlikte neon tetra, kırmızı burun tetra, çöpçü, cüce vatoz, sae-cae, elma salyangoz ve kiraz karidesler var.

öncelikli sorum ramireziler yavru lepistesleri yermi ??
    ikinci olarak kirazlara dokunurlarmı ??
    son olarak eğer yavrulara ve kirazlara birşey yapmazlarsa 200 lt tanka 1e 1d mi yoksa 1e 2d'lik bir koloni alayım.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Zannetmiyorum yavrulara karideslere dokunacaklarını, Mecit bey.

Ramirezi alacaksanız, discus gibi tek eşli ve sürü balığı olduğunda en az altılı grup almanız gerekir. Eğer ki çift alma şansınız var ise bir veya iki çift alabilirsiniz......

3. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI

Çift alma şansım yok. Bilirsiniz ramireziyi bulmak bile şans. Önümüzdeki hafta 2e 2d bir koloni oluşturmaya çalışacağım. Tabiiki bulabilirsem. :cicek:

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Mecit abi ramirezi alma altispinoza al sonra pişman olmayasın ;)

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Mecit abi ramirezi için acele etme.. Benim akvaryumcuya bakiyim eğer varsa ordan alırız.. Sağolsun bir arkadaş benim ramirezilere altispinoza dedi ( dön:gif ) ama fotoğraflarla karşılaştırınca ramirezi olduğu anlaşıldı.. Bende 4 tane almıştım.Şuan 1 çift eş tutmuş durumda birbirlerinden hiç ayrılmıyorlar..Suyun yumuşak su olduğu sürece bakabilirsin.. Benim 6 - 6,5 dolaylarında ph'ım o yüzden ben aldığım günden beri hiç kayıp yaşamadım.. Zaten video'u izlediysen görmüşsündür.. İnternette ramirezi hakkında iyice bilgi topla o şekilde o balığa yönel.. Ne yavru balıklara nede karideslere ilişiyorlar.. Arada bir karideslere yönelselerde zarar verici hiçbirşey yapmıyorlar.. Tubifex falan verirsen değme keyiflerine.. Kuytu yerlerde oluşturursan tankında çok güzel olur..

6. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI

Yavrulara ve karideslere dokunmadıklarını duymak güzel. Öyleyse benim akvaryuma girebilirler. Hoş lepistes olayından sıkılmaya başladım gibi. Belki lepistesleride akvaryumdan çıkartırım.Onun yerine son zamanlarda artarak ilgi göstermeye başladığım tetra olayına yönelirim. Yirmilik üç grup benim akvaryum için ideal olur herhalde. Aklımda şu an için neon, rednose ve rasbora üçlüsü var aklımda. Belki bunların yanına kardinalide ekleyebilirim. Son olarakta hepsinin yanına ramireziyi ekledimmi tamam olur...
    Taban balığı olayına ilgimi kaybetmeye başladım. Yinede dört tane bronze çöpçüyü akvaryumumda tutmaya devam edeceğim. Cüce vatozları ise dört adet bırakıp kalanından kurtulmayı düşünüyorum.

Volkan dediklerinin düşününce bu hassas kardeşleri alma konusunda biraz daha beklemeye karar verdim. Neden dersen evi taşıdığımda tabanı falan komple karıştıracağım. Ayrıca suyuda %80 civarı değiştirmek zorunda kalacağım. Bizim ramirezi işi bu yazın ortalarına kalır gibi, zamanı gelince konuşuruz.

Sayfayı Paylaş