1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ramirezim Öldü

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde emrephlvn tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. emrephlvn

emrephlvn

Yer:
    Karsıyaka
    İsim:
    emre emre
    Merhaba öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim .
    500 litre sump lu tankım da 15 adet ramirez neon tetra çöpçü vatoz ve lepistes besliyorum.
    Dün iki tane ramirezimin yüzemediklerini fark ettim hemen tanktan alıp yavru tankına attım balıkları bu sabah geldiğimde ikisi de ölüydü. Video ve fotoğraf ekleyeceğim acaba hastalık olabilir mi? Daha önce hiç ramirez beslemediğim den bilmiyorum yardımcı olabilecek arkadaş olursa çok sevinirim.
    Gözündeki kırmızılık dikkatimi çekti tankta bir kaç balıkta daha var bunlarda hasta olabilir mi, hastaysa tedavi için ne kullanabilirim .
    Konuyla ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.

2. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Ramirezi normalde şiş olur.Ancak sizinki bu boyda gereğinden çok fazla şişmiş.

3. emrephlvn

emrephlvn

Yer:
    Karsıyaka
    İsim:
    emre emre
    Peki bu şişliğin sebebi ne olabilir. 5 tane ramirezim öldü.

4. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    5 tane ölmesi demek su değerlerinde problem var veya havalandırma yetersiz.2sinden birisi.Ama buyuk ihtimal su değerleriniz bozulmuş.Salamura(Kaya tuzu) eklemenizde fayda var.

5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Özellikle bu balik hakkında bilgim yok ancak baliklarda karin sisligi ve çökmesi genel olarak iç parazit belirtisidir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Arkadaşlar bu balon ramirezi. Şiş değil. :)
    Genetiğiyle oynanmış bir tür, bağışıklık sistemi çok zayıf zaten, alınmaması gerekir.
    Ramirezi genelde de çok hasass. Su değerlerinde bir oynama, yüksek oranda değişim, birkaç bitki/dekor değişimi, zeminin karışması, tanka el girmesi vs durumlara hemen tepki verirler.

Balon ramirezi

Normal ramirezi

TencoMelih, Alparslan ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş