1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Reactor mü Diffuser mi ?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde triggers tarafından 26 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Merhaba sevgili dostlar,

Co2 çözümün de reactor mü yoksa diffuser mi tavsiye edersiniz ?

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Cevap: Reactor mü Diffuser mi ?

Vortex reaktör en baştadır, sonra seramik diffizör gelir. Benim görüşüm bu yönde red sea vortex reaktörü var olmadı dıyda yapabilirsiniz. Ama ekonomik sıkıntınız yoksa red sea vortex reaktörü %100 çözünme sağlar. Zamanla zaten kara geçirecek bir sistemdir sizi. Şimdi kullandığınız reaktör %50 bile çözemezken boşa giden co2 olmayınca sizde rahat edeceksiniz.

3. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL

Bende ki ista max mix reaktör iyi çözmezmi diyorsunuz? Benim aldığım arkadaş %90'ın üzerinde çözer diyordu! Benim herhangi bir tecrübem yok bu konu da ama red sea çok pahalı bir ürün şu an o kadar para veremem. Peki bendeki reaktörmü yoksa seramik diffüzörmü? İsta'nın diffüzör'ü olabilirmi? Bende ki reaktörden iyimidir?

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

İsterseniz kendinizde vortex reaktör yapabilirsiniz biraz araştırın el yeteneğiniz varsa sorun değil. Sizin kullandığınız reaktör yerine seramik diffizör daha iyi olacaktır düşüncesindeyim. Seramik diffizörün kabarçık çıktığı yerine yüzeye yakın bölümüne birde iç filtre takarsanız iç filtre o kabarcıklarıda su ile emip parçalayacaktır.

5. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL

Yok öyle çok yetenekli değilim ayrıca kullandığım ürünün biraz da dekoratif olmasını istiyorum. Bu seramik diffüzörü kullananlar ayrıca tanka birde iç filtremi takıyor? Yani co2 yi çözmek bu kadar zormudur? Benim kullandığım reaktörün çok hızlı çalışan bir pervanesi var co2'yi parçalamak için sanırım. Birde jbl'in taifun diye bir ürünü var, baloncuk reaktörün için de döne döne yukarıya çıkıyor. Bu da olabilirmi? Ben seamik diffüzör kullanırsam üstüne iç filtre kullanamam yani akvaryumun içinde güzel durmaz öyle bir filtre. Seramik diffüzör tek başına ben deki reactörden iyi ise hemen değiştirebilirim sorun değil. Jbl'i de değerlendirebilirim.

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Ben sadece tam performans kullanabilmeniz için dedim. Seramik diffizör bence vortex reaktörden sonra en iyi çözünmeyi sağlayan ürün. Tercihiniz o yönde olabilir.

7. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL

Çok teşekkürler faydalı paylaşımlarınız için. Ben vortex'in ne olduğunu bilmiyorum açıkcası ama sizin anlatımlarınızdan anladığım kadarı ile benimki vortex değil, ve seramik daha iyi olur diyorsunuz. Doğrumu anladım acaba ? Bunlardan birini mi kullanmalıyım?

[​IMG] [​IMG]

8. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Evet bunlardan alabilirsiniz. Suyun yüzeyine gelene kadar kayboluyorlarsa %100 çözünmüş demektir.

9. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL

Kumdan sonra suyun yüzeyine olan mesafe 20 cm. Kabarcıkların çözünmesi için bu kadar bir alan yeterli mi sizce?

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yeterli çok daha yukarıda kullananlar var.

11. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL

Fotoğrafta görünen seramik diffusor'ü deneme amaçlı bir saat kullandım ancak kabarcıklar suyun üstüne kadar kaybolmadan çıkıyorlardı.Hava taşından gibi hava çıkıyordu sanki.

Bu arada:
    Ph 6,45
    Kh 2
    Gh 7

Sayfayı Paylaş