1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Red Borley Üremiyor

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde malemdar tarafından 16 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. malemdar

malemdar

İsim:
    Murat soyu
    Selamlar Red Borley hakkında sorum olacak.

Benim bir erkek 2 dişi Red Borley balıkları ne bir üreme ne bir çaba gösteriyor.Üreten pek yok gibi bilgi yok diğer yerlerde.Bu balıklardan ümidi kesip yenilerini almak çözüm mü?

Neden bu türü besleyen çok yok tabi üretende.Balığın hayranları çok akvaryumcuda bulmak güzellerinden zor ama üretmesi hakkında çok birşey yok.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tatlı suyla ilgilendiğim dönemlerde daha doğrusu cichlid türleriyle ilgilendiğim dönemde akvaryumumdan hiç eksik olmamıştır. Bu düşüncelere aynen katılıyorum. Hatta yazmışımdır forum satır aralarına. Sarı prenses türüne ağırlık vermeye biraz ara verip esnaf bazında değerli olan bu türlerin üzerine eğilmek gerek.

Tropheus, frontoza üretmek zor vs vs ama bu türü de üreten yok neredeyse. İthal gelen türlerden yine ve bence çok güzeller. Erkekler inanılmaz gösterişli ve belkide Cichlid türlerinin çok azında olan dişi balık güzelliğine de sahip.

Üremeye pek meyilli değiller bu çok doğru ve bariz gözlemlemiştim bunu. Dişi sayısı arttkça erkek balık renk sergiliyor. Bu balıklar sanırım karma akvaryumları sevmiyor. Çünkü erkek balıkların aslında dişileri çok kovalaması görülüyor ancak sanırım karma akvaryumlarda rahat edemiyorlar. Koloni olarak denemek gerekiyor belkide.

Sayfayı Paylaş