1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Red Cheek Likoma

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde basri50 tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. basri50

basri50

İsim:
    BASRİ KÖKSAL
    Arkadaşlar daha önceden bir üretimciden 4-5 cm Red Cheek balığına 17.5 lira gibi bir fiyat biçilmişti ve alamamıştım. Şimdi bu ballığı damızlık boyda 2 dişinin ağzı dolu halde adet fiyatı 25 lira gibi bir fiyata aldım. Fiyatı sizce nasıl? Ayrıca daha önceden bu balığı beslemiş ya da araştırmış arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. Fotoğraflarını da eklerim yakında.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Red Cheek Likoma

Sayın basri50, öncelik ile portalımıza hoşgeldiniz. Profil bilgilerini tamamlarsanız seviniriz...

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Red Cheek Likoma

Balıkların fiyatları esnaftan esnafa değişir. Bence rakam çok iyi bir rakam. Sağlıkla besleyin.

4. basri50

basri50

İsim:
    BASRİ KÖKSAL
    Red Cheek Likoma

Teşekkür ederim. Balık hakkında bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Red Cheek Likoma

Mrb basri bey portalımıza hoşheldiniz.Tropheops Sp. “red Cheek'ler çok hareketli ve çok agresif balıklardır .Erkekler bölgecidir.Yem % 95 bitkisel % 5 hayvansal yemleme diyeti yapmanızda fayda var.Seyir zevki çok güzel bir türdür.Tek tür beslendiğinde şiddetli kavgalar olacaktır.Karma tank daha uygundur.Baskın erkek hemen hemen tankın tüm bölümünü sahiplenebilir. En az 1e 5d olması daha sağlıklıdır.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Red Cheek Likoma

Fazla bir bilgiye sahip olmamakla birlikte oldukça dayanıklı bir tür diyebilirim. Erkekler dişilere karşı saldırganlık sergileyebiliyor, bu yüzden bir erkek beş dişi ve hatta daha fazla dişi ile bulundurmak yerinde olur. Mağaralar ve kayalıklar oluşturmak çok önemli. Özellikle dişilerin dinlenme ve sığınma alanları olmalı. Beslenme şekilleri genel Mbuna türlerine uygun olmalı. Bitkisel yemleme yanında protein ihtiyaçlarını zaman zaman karşılamak gerekir. spirulina içerikli gıdalar ile beslemenin temelini oluşturabilirsiniz.

7. basri50

basri50

İsim:
    BASRİ KÖKSAL
    Red Cheek Likoma

Cevap veren herkese teşekkür ederim. Erkeğin renkleri oturur oturmaz fotoğraf eklerim burdan.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Red Cheek Likoma

Gelişmeleri sabırsızlık ile bekleyeceğiz açıkcası. Bu tür pek yaygın beslenmiyor bildiğim kadarıyla. Bence güzel bir tür ve sarı prenses balığına alternatif olabilir. Biraz da farklı balıklar görelim.

Sayfayı Paylaş