1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Red Porgy üretimi

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde Montimahir tarafından 29 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bu sefer bir üniversite çalışması, basit bir üretim sistemi örneği...başındaki oto yem makinesi çok kişi tarafından kullanılıyor.

Courageous bunu beğendi.
  2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Süper eğitim ortamı, bizde var mıdır acaba benzer şeyler.
    Düzenek başarılı.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık, takipteyim bu videoları ama ne diyor anlamayınca bakıyoruz öyle ne oluyor diye. :) Eğitim şart vatana ve millete.

4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Su sesinden birşey anlaşılmıyor, benim anladığım kadarı ile; yem makinesi ve dozaj pompası ile 4 saatte bir rotifer, artemia, otohime B1 veriyor, sistem suyu saatte 1 kere dönecek şekilde ayarlanmış. Yan tarafta da rotifer ve artemia çıkartıp zenginleştiriyor.

Bu arada o kuru yem makinelerinden baktım ama pahalıya geliyor :)

Amazon.com: Fish Mate F14 Aquarium Fish Feeder: Pet Supplies

5. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Amazon da abartmış, 4000 usd çizip, 25 usd ye düştü fiyat yazmışlar. Ne yemleme makinesiymiş öyle, :)
    Bulunursa 3-5 tane alınacaklar listesine yazıldı.

6. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Demin yanlışlıkla aldım ve 55 dolara geliyor kargo ile :(, hemen iptal. Bunun avantajı gün içinde 14 farklı yem verilebiliyor bir de nemlendirmiyor sanırım.

7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bu yem makinesinin çin malı dandik olanından vardı bende mantık aynı ama benim yemler nemleniyor du. ve çok adi bir üründü ceplere farklı farklı yem koyduğunda yem tozları bir birine giriyor du ama bu kaliteliye benziyor.

8. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Adamların sulu cuması bile farklı 4000' den 25 'e. Halil çakma da olsa işimizi görür nereden alırız? :)

9. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Valla abi bir bakayım ben bursa da bir akvaryumcudan almıştım ama bundan 4-5 sene önce tatlı su tankı için.

10. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Ben gidince getireceğim valizin aldığı kadar. Temelin Üretimhaneye lazım olur :)
    Çin mallarını tavsiye etmem, güvenip bırakamadıktan sonra bedava verseler ne olacak

11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Abi ne oldu valize dönmüşsün hani sen sehate sırt çantan la giderdin ? :rolleyes:

12. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Patron un listesi kabarık. :)
    O yüzden yanımda 350 kişi götürüyorum. Bagaj haklarına el koyarız .

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Boş ver 350 kişiyi dostum, galiba biz yumurtlayacağız bu gidişle balık yerine.:) palto cebi sağlam 1 kişi olsa yeter.

Sayfayı Paylaş