1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Red Rainbow (Tropheus) Kasanga Resimlerim

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde takturk tarafından 18 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk
    Arkadaşlar,

Daha önce tanıtımını yaptığım 15 adet yavru ''Tropheus Red Rainbow kasanga'' vardı elden çıkardım ve 11 adet dişi f0 'Red Rainbow Kasanga' aldım. Bulabilirsem en kısa zamanda da 2 tane yakışıklı erkek ekleyeceğim yanlarına.Balıklarımı geçtiğimiz cuma günü Çanakkale/Eceabat'tan Balıkesir'e taşıdım.Cuma akşamı balıkları yedek tankıma ekledikten sonra cumartesi video çektim ve sizlerle paylaşmak istedim (yol yorgunu ve stresliler biraz).

Balıklar önümüzdeki 3 ay içerisinde 2 defa daha tank değiştireceği için dizayna önem vermedim. Bu şekilde bırakıp döndüm Eceabat'a. Tank ve ekipman tanıtımını diğer konumda yapmıştım. Şimdi sadece yeni balıklarım.

F0 red rainbow kasanga | İzlesene.com Video

cirol, YIKIKTEMO ve brkfrt bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Red Rainbow (Tropheus) Kasanga Resimlerim

Maşallah maşallah.:nazar: Dekorun sadeliği her akvaryuma yakışmaz ama göze hoş görünüyor. Balıklar fıldır fıldır hareketli. Tebrik ederim sağlıkla gelişirler inşallah.

Kullanılan ekipmanlar neler ve yemleme durumu nasıl?

takturk bunu beğendi.
  3. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Teşekkürler Temel abi
    Ekipmanlar: Akvaryum 100*40*50h, lıfetech 838 dış filtre, eheım 300 watt ısıtıcı, sobo çift çıkışlı hava motoru, fazlaca kabuk koydum mecburen tankta 5 adet albino longfin 4 adet siyah longfin ve 6 adet cüce vatoz var kuyruklarını kaptırmamak için saklanıyorlar.
    Yemleme: Bir kavanoza jbl %40 spirulina,tropıcal spirulina super forta, tetre pro vegetable karışımı yaptım.
    Bir kavanozda nls cıchlıds formula, daınıchı color fx,daınıchı color supreme,daınıchı veggıe deluxe,jbl novorıft karışımı yaptım
    Günde 4 öğün yemleniyorlar şu anda. Extra olarak hergün bir tane sera spırulına tablet veriliyor.

4. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Hemşerim eline sağlık.Balıkların formu yerinde hayırlı olsun...:nazar::nazar::nazar: Yalnız taşlar dışındaki dekoru çıkarırsan daha sağlıklı olacağını düşünüyorum vatozlar için belki bir tanesini bıraksan yeterli sağa sola mağara gibi taşlarıda dizersen tam süper olursuper:gifsuper:gifsuper:gifsaygılar:gifsaygılar:gifsaygılar:gif

takturk bunu beğendi.
  5. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Hemşerim dizayn önemli değil şu anda zaten balıklarıda göremiyorum:). 9 tane tül kuyruk var tek kabuk yeterli gelmez. Onlar için bir tank hazırladım ayırınca kabuklarıda çıkaracağım. Red rainbow'lar içinde yeni tank yapılacak İsmail (cirol)kardeşim araştırıyor sağolsun. Kısa bir süre böyle idare edecekler artık.

6. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

İsmail abi bu işe el attıysa bu iş tamam hemşo...Yalnız İsmail abime iki çift lafım var Abi sen önce kendine güzel bir tank araştır...:crazy1::crazy1::crazy1::D:D:D:D

7. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Tolgahan abi Çok güzel görünüyorlar.Maşallah:nazar:Tebrik ederim.

takturk bunu beğendi.
  8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Tolgahan maşallah formları gayet güzel.:nazar:Tek eksik erkek balık daha önce konuştuğumuz gibi erkek geç eklenirse baskın dişi bu görevi üstlenecektir.Akvaryum için yarın dönüş yapacak bana işleri olduğu için bahsettiğim arkadaş gelmedi.İnşallah güzel bir akvaryum yaptıracağız.

takturk bunu beğendi.
  9. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Ah İsmail ah taktım kafaya erkek meselesini bende sıkıntılarımı biliyorsun işte. Bulunduğum yer nakliye vs. Otobüsle gelse en erken bayramda karşılayabilirim sanırım şu an balıkların yanına gitme imkanım olmadığı için. Ama bir fikir üretirsem ararım ben seni yine.

10. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Tolgahan Abi maşallah balıklar güzel, Ama erkek işini biran önce hallet. Videoda gördüğüm kadarı ile bir dişi yer yapmaya başlamış kendine.

takturk bunu beğendi.
  11. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Teşekkürler Bekir. Erkek bulamıyorum yakınlarda iki haftadır arıyorum en yakın zamanda halletmeye çalışacağım. Galiba Kayseri'den getiricem sonunda.

12. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Hayırlısı olsun abi, ama getirmek yerine ayarlayıp kendin gidip alsan daha güzel olur düşüncesindeyim. Tabi imkanlar el vermiyorsa yapacak birşey yok.

13. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Kayseri'ye gitme imkanım yok Bekir deep sea pet center' a gidecektim onlarda yeni ithalat yapıyorlarmış balıklar 10 gün dinlenmeden alınmaz. Eldende bulamıyorum nedir bu kıtlık şanssızlık anlamadım ama vardır bundada bir HAYIR.

14. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Tolgahan abi balıkların stresli oldukları her hallerinden belli. Fakat biliyorsun ki bu geçici bir durum. Zamanla çok daha güzel görünecekler bu balıklar. Maşallah.

Bu arada arka fona da bayıldım.

takturk bunu beğendi.
  15. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Teşekkürler Hüseyin balıklar 3 ay kadar daha stresten kurtulamazlar işlerim ve yeni tanka geçişten dolayı ondan sonra güzel olacağına inanıyorum bende.

16. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Maşallah güzel görünüyorlar tank'da sade olmuş ama güzel olmuş

takturk bunu beğendi.
  17. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Tolgahan erkekleri tüm aksiliklere karşı ekledin en sonunda hayırlı olsun, artık koşturmaca ve sıkıntılı dönemini atlattığında güzel kareler bekliyoruz.

18. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Allah razı olsun İsmail. Sıkıntılı oldu gerçekten ama sonu hayırlı bol yavrulu olur inşallah. Yakın zamanda fotoğraf yada video eklemeye çalışırım.

cirol bunu beğendi.
  19. yasinergut

yasinergut

İsim:
    yasin

Maşallah Tolgahan bey kasangalarınız güzel, maşallah allah nazarlardan saklasın, bol bol yavru almanız dileğiyle güzel hobiler.

20. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Teşekkürler Yasin bey hepimizin balıkları sağlıklı ve bol yavrulu olsun.

Sayfayı Paylaş