1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

RED SEA MAX 130D ps sorunu

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde eren41 tarafından 19 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    red sea max 130d hazır sistem akvaryum var ps de söle bir sıkıntı var

kuralı tam 2 ay oldu balıklar koyalı 1 ay oldu

ps en kısık seviyede köpük boğaza kadar geliyor fakat 2 aydır pislik kutusu dolmadı henüz ne gibi bir sorun olabilir

hava ayarı tammaen acık

2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bir video çekip yollarsaniz daha fazla yardımcı oluruz. buradan tarif etmek zor olabilir.
    Akvaryum 2. El alindiysa ps ve Çırpıcı iyi temizlenmediyse toplama sorunu olabilir. komple bir temizlik öneririm, Çırpıcı içini de kurdan ile bir temizleyin, hava girişinin önünde de tuz birikmesi olabilir kontrol etmek lazım.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kısık olmasından ola bilir biraz açmak lazım...

4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Kısık derken en aşağıda demek istemiş olabilir Alpi.

5. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    video yüklücem şimdi

6. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
  7. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    zaten kısıkda toplaması lazım değilmi en tepede iken kule toplaması zor oluyor sanırım su seviyesini akvaryumun hep en tepede tutumak gerek su tamamlayıcı almak gerek

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Su seviyesi sabit kalmiyorsa toplamaz, su tamamlama almak lazim bu sekil bir durum varsa. Ps tahliyesi kısılırsa su ps icinde yükselmesi lazım. Birde ayar yaparken suya yem vs atılmadığı el değilmediğı zamanlarda yapılması gerekir. Bu şekil olmazsa ayar yapamazsıniz.

9. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    Aynen çözdüm, DIY fan eklemiştim sumpa su seviyesi sürekli değiştiği için ps toplayamıyormuş. Mercan yok tankta ama fansızda 30 dereceye cıkıyor sıcaklık balıklar için risk teşkil etmez mi?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 20 Temmuz 2015
  10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    30 derece ısı balıkları genelde rahatsız etmez ama bu değer kırmızı çizgi olarak görülebilir. Alt sumpu olan veya kule sistemine sahip akvaryumlarda ısı yüzünden iyice azalan oksijen miktarı tolere edilir ama Redsea gibi hazır sistemlerde su döngüsü oksiken kazanımına sahip bir sistem olmadığı için ısı belli bir dereceden sonra oksijen sıkıntısına dönüşür. Bu durumda yani yaz aylasında arka taraftaki bir yere hava motoru ile hava taşı vasıtasıyla oksijen vermek yerinde olur. Bu hem balıkları ve hem de suyun ph değerine olumlu etki eder.

Tercih meselesi ama bende merak ettiğim için soruyorum, JNS askılı protein skimmerler Resea hazır sisteme uyuyor mu ölçü olarak, tipleri çok uygun çünkü. Uyuyorsa toplama kapasitesi yüksek bu ps modeli hazır sisteme entegre edilebilir.

Pennywise bunu beğendi.
  11. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Rsm 250 de yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Aski tipi değil hem de çok memnunum. sessiz sedasız bir ps

12. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    fanla çözüyorum ısı derecesini 27 de geziyor ısı genelde üst kapağıda acık bırakıyorum mecbur olarak tek sıkıntım su eksilmesi ps dediğiniz gibi su seviyesi en yukarda yani akvaryuma dısardan bakınca suyun çizgisini görmeyince yani akvaryum tamame dolu olunca ps güzel topluyor.. yazın biraz uğrastırıor galiba bu ısı ve su eksilme işi artık dayanıcaz :))

bu arada nitratım cok yüksek 2 kere 20 25 litre su değiştirdim ama nitrat hala yüksek öneriniz varmı acaba ? zeloit ve chemi purigen blue var sumpda ayrıca

Sayfayı Paylaş